SPORTOVNÍ PÁRY a jejich lásky/nelásky

Většinu svého času tráví vrcholoví sportovci v potu tváře na cvičišti či na velkých turnajích, kde se snaží udržet mezi světovou elitou a svými kvalitními výkony potěšit své natěšené fanoušky. Zdá se pomalu až nemožné, že v tomto ohromném zápřahu a téměř nulovém volném čase si ještě stačí sportovci udržet normální soukromý život.

Sportovní páry to mají v tomto ohledu krapet složitější. Samozřejmě, najít někoho, kdo by bez řečí respektoval takové zaneprázdnění a přísný denní režim, je fuška. Není se tedy čemu divit, když sportovci zaloví ve vlastních vodách a zvolí si za životního partnera jedinou osobu, která jeho sportovní živobytí přijme, možná dokonce s nadšením – rovněž sportovce. Zde si můžete prohlédnout sportovní páry, známých osobností, které tvoří či v minulosti tvořili šťastný a spokojený pár. 

Andre Agassi + Steffi Graf

Oba byli extrémně nadaní tenisté, oba patřili k naprosté světové špičce ve dvouhře, oba dokázali vyhrát všechny 4 turnaje Grand Slamu a oba taktéž vybojovali zlatou medaili ve dvouhře na olympijských hrách. Povahy těchto dvou tenisových legend však byly naprosto odlišné. Charismatický Andre byl divokým americkým rebelem původem z Las Vegas a patřil mezi nejobletovanější muže vůbec. Oproti tomu Steffi, rodačka ze Západního Německa, vždy působila velmi nekompromisním dojmem a úsměv na kurtu od ní mohl očekávat jen málokdo. I přes značné rozdíly se do sebe Agassi s Grafovou bezhlavě zamilovali a nyní již 15 let tvoří manželský pár. Společně vychovávají syna Jadena Gila a dceru Jez Elle a dají se označit za tenisový pár historie.

sportovní páry na hřišti

Steffi Graf a Andre Agassi, zdroj: wikimedia.org

Gabriela Soukalová + Petr Koukal

Čerstvá vítězka velkého a tří malých glóbů ve Světovém poháru v biatlonu společně s přítelem Petrem Koukalem, několikanásobným mistrem ČR v badmintonu a vlajkonošem české výpravy na zahajovacím ceremoniálu londýnských letních olympijských her v roce 2012, tvoří spokojený pár zhruba dva roky. Od té doby toho stihli skutečně spoustu. Navzdory počátečním skepsím z různých stran si mladý pár svůj vztah uhájil a dnes tvoří stabilní dvojici. V předminulém roce se český sportovní pár zúčastnil akce nadace Rakovina věc veřejná, kde se svlékli a nafotili kalendář, kterým chtěli upozornit jak na hrozbu, tak i na nutnost včasné diagnostiky této zrádné choroby. Sám badmintonista, který má s rakovinou osobní zkušenost po vyléčení karcinomu varlat, založil Nadační fond Petra Koukala v rámci projektu STK.

Petr Čech + Martina Čechová

Jednoho z nejlepších brankářů fotbalové historie jistě není nutno představovat. Několikanásobný vítěz Premier League, vítěz nejprestižnější evropské klubové soutěže, kterou je Liga mistrů, a aktuálně brankářská jednička ve dresu londýnského Arsenalu potkal svou krásnou ženu již během studia na Sportovním gymnáziu v Plzni. Martina se sice nyní věnuje převážně manželovi a jejich dvěma dětem, nicméně je i ona velmi nadanou sportovkyní. V mládí se intenzivně věnovala moderní gymnastice, avšak později přesedlala na aerobik. S ním se dokonce zúčastnila mistrovství Francie a umístila se v top šestce.

Petr Čech - sportovní páry

Petr Čech, zdroj: wikimedia.org

Radek Štěpánek + Nicole Vaidišová

V roce 2010 spolu uzavřeli velkolepý sňatek v chrámu svatého Víta, když si po tříleté známosti vzal tenisový dříč o jedenáct let mladší vycházející hvězdu. Velká láska, která stála i za krachem předešlého Radkova zasnoubení s bývalou tenisovou světovou jedničkou Martinou Hingisovou, jim však vydržela pouhé tři roky a již roku 2013 pár oznámil rozvod. Od té doby si oba našli nové partnery. Radek poté dlouhou dobu randil s českou tenisovou královnou Petrou Kvitovou a Nicole našla oporu v golfistovi Danielu Suchanovi. Čas oběma hlavním aktérům ukázal, že evidentně patří k sobě, a ti se k sobě vrátili nazpátek. Zdali bude druhá svatba či potomci, zatím ani jeden neřeší. Snad jim to tedy na druhý pokus doopravdy vydrží.

sportovní páry - osobnosti

 

Nicole Vaidišová, zdroj: wikimedia.org