Anna Kurnikovová ukončila kariéru ve 22 letech. Slavná tenistka a sex symbol své doby neztratila ani ve 40 nic ze svých půvabů

Fotografie: TwoWings / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Anna Kurnikovová patřila svého času ke světovým hvězdám, a to nejen kvůli svému tenisovému talentu. Její krásu obdivoval celý svět.

Značka Anna Kurnikovová se zrodila ještě před prvními úspěchy. S tenisem začala v pěti letech. O pár let později bylo všem jasné, že má před sebou hvězdnou budoucnost. Nebyl to jen obrovský talent, který upoutal pozornost. Její výjimečná krása oslovila miliony lidí. Stala se sex symbolem a módní ikonou. To jí vyneslo větší bohatství než všechny tenisové úspěchy.

V deseti letech se stěhovala do Ameriky

Narodila se 7. června v Moskvě. V pěti letech si začala pinkat s kamarády a rodiče ji přihlásili do tenisového kroužku. O dva roky později se jí začali věnovat profesionální trenéři. V tu dobu její život zcela pohltil tenis. Jejího obrovského talentu si začali všímat i lovci talentů z USA, a Anně se tak brzy změnil celý život.

IMG, prestižní tenisová akademie na Floridě, která vychovala mnoho slavných tenistů, objevila Annu, když jí bylo deset let. Spolu s její matkou je přesunuly za oceán, kde se Anna věnovala intenzivní tenisové přípravě. Milionářkou se stala už ve 13 letech, ještě dříve než vůbec vyhrála první profesionální zápas.

Ve čtyřhře vyhrála dva tituly

Mezi profesionály se zařadila ve 14 letech a začala sbírat první velké úspěchy. Nikdy však nevyhrála žádný z turnajů WTA, zato ve čtyřhře se jí dařilo. Spolu s Martinou Hingisovou dvakrát získala titul na Australian Open – v letech 1999 a 2002. Její kariéra však skončila dříve, než pořádně začala. Kvůli problémům s páteří byla nucena s tenisem skončit v pouhých 22 letech.

Byla už však natolik slavná, že po ukončení kariéry plynule přešla do světa modelingu. V průběhu let vybudovala impérium v ​​hodnotě 50 milionů dolarů (dnes asi 1, 3 miliardy korun). Později se stala přítelkyní známého španělského zpěváka Enriqua Iglesiase, což jen posílilo její mediální obraz. Její jméno vydělávalo známým značkám ještě mnoho let. V roce 2017 se páru narodila dvojčata Lucy a Nicholas, o tři roky později pak přišla na svět dcerka Mary.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Anna Kournikova Iglesias (@annakournikova)

Roli matky si naplno užívá

Manželé si své soukromí dobře střeží a do světa z něj pouští jen střípky. Anna se naplno věnuje péči o rodinu. Jak sama uvedla, miluje péči o druhé a roli matky si opravdu užívá. Enrique se zase svěřil, že pokud by měly jít jeho děti v šlépějích jednoho z rodičů, více by jim přál sport. Sám miluje golf i tenis a pohledu na jednu z jeho dcer s raketou v ruce by se vůbec nebránil. Netřeba dodávat, že Anna i ve 40 vypadá stále fantasticky.

Zdroj: Newsner