Stařenka zdědila 30 milionů korun. Peníze si však sobecky nenechala jen pro sebe

stará žena
Fotografie: Freepik

Žila velmi skromně, ale na stará kolena se na ni usmálo štěstí. Zdědila velké bohatství. Peníze však použila jinak, než by většina lidí očekávala.

Každý jistě někdy přemýšlel, co by si pořídil, kdyby vyhrál nebo zdědil velké peníze. Nejspíš by si koupil pěkné bydlení, auto, něco by dal rodině, třeba by hodně cestoval a něco by se jistě našlo i na podporu lidí v nouzi. Každý má trošku jinou představu, ale to, co s penězi udělala tato dáma, by udělal asi jen málokdo.

Část života strávila v Austrálii

86letá stařenka dožívá svůj život ve skromné chaloupce po svých rodičích. Má jen několik tisíc korun důchod a sotva s penězi vychází. Je však velmi oblíbená pro svoji milou povahu a lidé z okolí ji tu považují tak trochu za duchovní ženu, se kterou si rádi přijdou popovídat. Mnoho let ji lidé v okolí podporovali a každý jí občas něco dal, protože věděli, že s penězi jen těžko může vyjít.

Část života však tato žena strávila v Austrálii, kam odjela se svým mužem. Tady vychovávali i své děti. Byla ženou v domácnosti a s manželem měli pěkný vztah. Vše se však změnilo ve chvíli, kdy její staří rodiče onemocněli a ona se rozhodla vrátit se za nimi domů a pečovat o ně. Manžel však zůstal v Austrálii. Z měsíců se staly roky a manželství na dálku jednoduše přestalo fungovat.

Její manžel se stal velmi úspěšným podnikatelem

Rozvedli se a když její rodiče zemřeli, žena už zůstala ve svém rodném domě a do Austrálie se nevrátila. Jaké však bylo její překvapení, když ji oslovil notář a pozval ji, aby převzala dědictví po bývalém manželovi. Ten totiž v Austrálii vybudoval úspěšnou firmu a velmi zbohatl. Měl už novou rodinu, a většinu majetku tak zdědili oni. Z nějakého důvodu si však vzpomněl i na svoji první ženu a rozhodl se, že jí také něco odkáže.

chalupy v horách
Fotografie: Freepik

A nebylo to jen pár tisíc, ale téměř 30 milionů korun. Tedy částka, o které si většina lidí může nechat jen zdát. Stala se z ní přes noc velmi bohatá stařenka. Mohla si teď dovolit krásné nové bydlení, luxusní pečovatelské služby nebo pobyt v lázních. Ona však nic z toho nechtěla. Už si nechtěla zvykat na nějaké novoty a ve skromném domku chtěla dožít.

Dobrý skutek může být nečekaně odměněn

Zděděné peníze tedy vzala a spravedlivě je rozdělila mezi své sousedy, kteří se o ni po léta starali a pomáhali jí. To bylo pro většinu lidí naprosto nepochopitelné. Sama si nenechala téměř nic. Když se jí ptali, proč se rozhodla všechny peníze takto rozdat, odpověděla zcela jasně: „Brzy zemřu a tito lidé si to zaslouží, za jejich laskavost a nezištnou pomoc.“ Tento příběh dokazuje, že za dobrý skutek a obyčejnou lidskou starostlivost může přijít opravdu nečekaná odměna.

Zdroj: Pokuotukas