Naučte se doma správně sušit prádlo. Stačí dodržovat pár základních pravidel

Fotografie: Depositphotos

Sušení prádla v deštivých a chladných dnech opravdu není vždy jednoduché. Své o tom ví asi každá žena, která nevlastní sušičku.

Když slunečné dny z ničeho nic vystřídají dny chladné a deštivé, může se stát, že se ze sušení prádla stane něco jako noční můra. Nejen proto, že přes léto se dá prádlo pověsit ven, a uschne během několika hodin. Také kvůli tomu, že sušení prádla doma může mít za následek jeho nepříjemné pachy, protože bylo až moc dlouho vlhké. Podívejte se proto na tyto jednoduché tipy, díky kterým vám prádlo uschne i doma.

Zapínejte pračku ráno

Když zapnete pračku chvíli po tom, co se probudíte, budete mít čas na to, pověsit prádlo ještě před tím, než odejdete z domu. Díky tomu bude moci přes celý den pořádně uschnout a vy ho jen posbíráte, když se vrátíte z práce. Jinak by se to vlastně ani nedalo stíhat.

Fotografie: Pixabay

Šňůru na prádlo správně umístěte

Vyberte si tu nejslunnější a nejlépe větranou místnost ve vašem domě, a tam pověste šňůru na prádlo. Dobré větrání je důležité i proto, aby se nestalo, že prádlo bude zapáchat a místnost kvůli vlhkosti plesnivět. Rozhodně ale nedávejte prádlo na radiátor, protože tím by se zabránilo šíření tepla.

Fotografie: Pixabay

Otevřete okna dokořán

Opravdu nestačí, když sušák na prádlo postavíte k oknu. Musíte k tomu to okno ještě otevřít, aby do místnosti mohl proudit čerstvý vzduch a sluneční paprsky. Tím urychlíte dobu sušení prádla. Pokud venku ale silně prší, raději před sušák dejte ventilátor a okno nechte zavřené.

Pravidelně oblečení kontrolujte

Každou chvilku prádlo zkontrolujte a když zjistíte, že jedna strana prádla už začala schnout, otočte ho, aby rovnoměrně schly obě strany. Když to takhle budete kontrolovat, bude doba sušení opět o něco kratší. Těchto pár tipů vám pomůže vevnitř rychle usušit prádlo, a vyhnout se tak problémům, které nastávají s nadměrnou vlhkostí. Samozřejmě, nejlepší je na tohle sušička, ale ta je bohužel docela drahá.

Zdroj: Goodhousekeeping