Svatební pověry, které by žádná nevěsta neměla brát na lehkou váhu. Na detailech záleží, mohou pokazit den, na který se celý život těšíte

Fotografie: Freepik

Svatební den je oslava lásky, ale mělo by se dodržovat několik tradic, které mohou zařídit šťastné manželství. Na detailech záleží.

Svatba, to je oslava lásky dvou lidí, kteří se rozhodli, že spolu stráví zbytek života. Nevěsta pláče, ženich je dojatý, svatebčané se radují, celý den je zalitý sluncem a nadějí. V tento den však záleží na každém detailu. Většina nevěst touží, aby jejich svatební den byl dokonalý. Pozor by si měly dát převážně na následující seznam věcí.

Prvního dubna na svatbu zapomeňte

Přestože se svatby konají hlavně v létě, někteří lidé se smyslem pro humor se rozhodnou uspořádat oslavu své lásky 1. dubna. I když je zpravidla tento den plný smíchu, na svatbu není tím nejvhodnějším. Apríl je považován za nešťastný den říct si sladké ANO.

V rámci měsíce, kdy by se měla svatba konat, je ale jedna věc, na kterou byste měli dbát. V názvu měsíce, kdy se bude svatba konat, by se mělo vyskytovat písmeno R. To je záruka úspěšného manželského svazku. Proto je slunečný srpen zahalený babím létem proslulý velkolepými svatbami.

K nevěstě se váže spousta pověr

Samotná nevěsta je spojena s mnoha pověrami. Především, co se týká jejích šatů, neměla by si je šít sama. Pokud ano, tvrdí se, že si zašívá cestu ke svému štěstí, což jistě žádná žena nechce. Naopak, zašívá-li nevěstě poslední kousek šatů v den svatby někdo jiný, přinese jí to štěstí.

Fotografie: Freepik

Ačkoli se tvrdí, že by nevěsta měla mít něco modrého, žádné šaty, které si ve svatební den oblékne, by neměly mít modrou ani fialovou barvu. To jsou odstíny modřin. Šperky by nikdy neměly obsahovat perly, přinesou do života ženy slzy.

Co se týká ženicha, ani on není ušetřen svatebních pověr. Součástí obleku by neměl mít uvázaného motýlka, aby nevěstě neuletěl. Stejně tak by se neměl zúčastnit svatebního chaosu při zařizování všeho potřebného. Jeho snaha zapojit se by mohla přinést smůlu do manželství.

Nové, staré, modré a vypůjčené

Přemýšleli jste někdy nad významem něco nového, starého, modrého a vypůjčeného? Když má na sobě nevěsta něco nového, je to symbol nového začátku. Staré znamená úctu k tradicím, modré představuje věrnost a něco vypůjčeného, že si nevěsta nechá poradit od jiných a zkušenějších žen.

Fotografie: Freepik

Svatební kytice by neměla být z růží

V minulosti byla svatební kytice symbolem pro zahnání zlých duchů. Pro tento účel je potřeba využít silně aromatické květiny a bylinky. Vyhnout byste se však měly kyticím složených z růží. Trny by do života mohly přinést spoustu překážek a problémů.

Zdroj Styl Interia