Svatba snů v rouše jara

Svatba je vždy velká událost. A jaro je se svým přívětivým počasím a dech beroucí rozkvetlou krajinou ideálním ročním obdobím pro vstup do manželství. Nechte se inspirovat našimi tipy na některé detaily, jež z vašeho dne D učiní událost roku.

Kytky, kytice a kytičky

Kytky patří ke svatbě stejně neodmyslitelně jako k nevěstě šaty. Svatební kytka i další floristické dekorace by měly ladit s ročním obdobím. Využijte všech překrásných rostlinek, které na jaře kvetou. Nejčastěji využívané jsou tulipány, pivoňky, něžné odstíny růží, frézie, hortenzie, ale i opomíjené karafiáty. Jarní svatební kytička se nese povětšinou v duchu svěžích světlých barev. K oblíbeným patří například bílo-zelená kombinace či růžová ve spojení s bílou nebo krémovou. Svatební kytka však není zdaleka jediný doplněk, kde můžeme květiny využít. Probuďte kreativitu a nechte si z nich uvít věnce do vlasů pro družičky, ozdoby na židle nebo si jimi ozdobte svatební šaty.

Svatební menu

Menu na jarní svatbě by mělo odrážet toto pozitivní energií nabité roční období. Jaro přímo vybízí k využití pestrých barev a lehkých svěžích chutí. Plně toho využijte a zařaďte do něj chřest, nové brambory, mladý špenát, rebarboru, křehké jehněčí maso, šťavnatého lososa. Co se dezertů týká, nebojte se experimentů. Namísto typických svatebních koláčků si nechte upéci svůdné cupcakes s jarními motivy. Ty budou originální také jako výslužka pro hosty.

Nezapomínejte i na detaily, jako jsou krabičky na výslužku, kterými obdarujete příchozí. Ty si lze dnes nechat vyrobit na zakázku a fantazii se v tomto ohledu žádné meze nekladou. Výjimkou nejsou ani krabičky s digitálním potiskem, které vyrábí na přání klienta – Paketo.cz

Šaty ala jarní dech

Zapomeňte na bílo-černou kombinaci – té už dávno odzvonilo. Moderní jsou nyní šaty pastelových barev. Nejčastěji je to žlutá, růžová, zelená a světle modrá. To však neplatí pouze pro nevěstu. Odvahu může najít i ženich. Neobávejte se ženichovi obléci světlý oblek a růžového motýlka. Světlé tóny by měly zvolit i družičky, které mohou navíc i své šaty ozdobit například lučním kvítím.

Vhodné místo

Jaro je sice krásné, ale také bohužel občas nepředvídatelné. Místo vyberte tak, aby byla možnost být jak venku, tak uvnitř. Trendem dneška jsou botanické zahrady či zámecké parky. Ovšem ani louky nejsou žádnou výjimkou. Počítejte však s tím, že bude potřeba postavit na daném místě velké stany pro všechny hosty. Večery jsou stále chladné, a proto na to musíme brát zřetel. Nejideálnější je vybrat místo venku pro obřad a následně se přesunout do tepla.

Obrázek: pixabay.com