6 úkolů, které vás čekají po svatbě

Váš svatební den jste plánovali dlouho předem, zaměřili jste se na každičký detail, aby vše bylo tip top, a nakonec jste si ho také skvěle užili. To vše je bezva! Avšak tím zdaleka nekončí organizace týkající se vašeho manželského svazku. Pravděpodobně jste ale ze všeho unavení a máte myšlenky stále jinde. Přichystali jsme si pro vás pár rad a tipů, na co po svatbě rozhodně nezapomenout. Abyste na společnou cestu životem vykročili skutečně „pravou nohou“. Přeci jen platí, že připravenému štěstí přeje.

…Poděkování za dárky

Pamatujete si dobu, kdy se naposledy sešlo u vás doma tolik dárků, jako nyní po svatbě? Nejspíš to bylo už hodně dávno. A vy jste zaručeně zrovna stáli u vánočního stromečku a nadšeně děkovali Santovi za skvělý vláček či panenku. Poděkování je základ slušnosti i v tomto případě. Nemusíte každému odesílat dopis psaný vlastní rukou, stačí elektronickou poštu nebo krátký telefonát, že děkujete za dárek, který jste obdrželi.

…Včasné vrácení půjčených věcí

Přestože byste chtěla ještě mít nějakou chvíli u sebe svatební šaty, a třeba je jen po očku pozorovat, s jejich vrácením příliš neotálejte. Už jen kvůli tomu, že se vám zpoždění vrácení šatů může pořádně prodražit. Stejně tak se zdánlivými maličkostmi jako je navrácení honosné vázy na svatební kytku nebo stojanu na svatební dort byste neměla vyčkávat na dobu „až půjdu příště kolem.“

…Cesta na úřad

Jde pouze o drobné nahrazení jednoho slovíčka ve všech vašich dokladech, ale přece tak zásadní. O výměně dokladů a dlouhých frontách na úřadech panuje velké množství děsivých historek. Nemáte se však čeho obávat. Mnoho důležitých formulářů je možné v dnešní době stáhnout z internetu a vyplnit předem z pohodlí domova.

…Srovnejte účty

Kosmetička, kadeřnice, kytky, kapela, hostina a svatební šaty nebyly určitě zdarma. Jen co se rozplyne prvotní opojení ze svatby a vstřebáte první pocity z toho, že jste nyní manželé, nezapomeňte srovnat účty. Týká se to všech, kteří se určitým způsobem na vašem svatebním dni podíleli. Mějte na paměti, že ani drobné částky se nezaplatí samy. Navštivte třeba přítelkyni, která vám upekla svatební dort či kadeřnici, která přispěla k tomu, že jste byla nejkrásnější nevěsta.

…Finanční plánování

Svatba nebývá zpravidla lacinou záležitostí, a pokud jste na její financování byli sami, jistě to znamenal nemalý zásah do již společného rodinného rozpočtu. Jestli vás navíc v blízké době čeká další větší investice, snažte se již uvažovat jako manželé. Přemýšlejte, jak a kde byste mohli společně ušetřit. Nemáte-li vlastní úspory a plánujete rekonstrukci „hnízdečka lásky“ nebo investovat do koupě nového domu či auta, některé společnosti vám coby novomanželům nabídnou lepší podmínky úvěru. Jedná se o novomanželskou půjčku, jež vám umožní dosáhnout ve dvou na nižší úrok a společně je možné si půjčit i více peněz,“ konstatuje Cyril Křůpala, marketingový a obchodní ředitel společnosti Cofidis.

…Odpočinek na svatební cestě

Po kolotoči příprav a maratonu plánování nezapomínejte ani na zasloužený odpočinek. Jestli vám v práci dají volno a časově nejste spoutání, snažte se co nejdřív vyrazit na svatební cestu. Je v podstatě úplně jedno kam vyrazíte. Chystáte-li se někam do zahraničí, nezapomeňte zkontrolovat platnost pasu, jelikož s občanským průkazem, který má ustřižený roh, vás do letadla nejspíš nepustí.

Fotografie publikována se svolením patrisyu Photography/FreeDigitalPhotos.net