Bratr musel své sestře na poslední chvíli odmítnout účast na svatbě. Nakonec ji ale překvapil

Fotografie: Pixabay

Vojenská služba je velké břemeno, a na vlastní kůži se o tom přesvědčil i tento mladý muž. Jeho sestra dlouhé dny plánovala svatbu a počítala s tím, že bude trávit čas s celou svou rodinou a užije si ten den naplno. Bratr pro ni však měl smutnou zprávu.

Byl povolán do služby

Když se blížil den svatby, mladíkovi zkřížily cestu nečekané plány. Byla totiž spontánně naplánovaná vojenská akce, které se měl zúčastnit. Musel svou sestru zklamat a povědět jí, že svůj jedinečný den bude muset prožít bez něho. Nemohl odmítnout nařízení, které přišlo shora.

Jeho sestra byla zoufalá

Nebylo slov, která by popsala smutek jeho sestry. Když se o zprávě dozvěděla, byla zdrcená a propadla smutku. S pláčem se svěřovala matce, která ji konejšila na klíně a prožívala smutek s ní. Obě věděly, že svatební dne nebudou moci prožít se svým milovaným bratrem a synem. Zbyly jim jen oči pro pláč.

Její  bratr byl bezmocný

Uvědomil si, že je setře zavázán. Pochopil, že je rodina na prvním místě. Sestře byl vždy ochráncem, podporoval ji a byl také v roli jejího nejlepšího přítele.  Sám byl zdrcený z toho, že jí zklame, ale nemohl se sám rozhodnout.

Když počítal s tím, že se vydá do služby, obdržel v poslední chvíli zprávu od vedení družstva, že si může vzít volno. Jeho nadšení bylo nepopsatelné. Věděl, že si bude moci naplno užít jedinečný den své sestry, ale rozhodl se, že si informaci nechá jako překvapení. Chtěl svou sestru dojmout.

Překvapil ji na zahradě

Když sestra stála na dvoře v nádherných a elegantních svatebních šatech, objevil se její bratr. Byla v šoku, plakala a nemohla uvěřit svým očím. Její největší přání se vyplnilo a na svatbě mohl být muž, který celý život stál po jejím boku a byl její podporou i ochráncem.