Dumáte nad novým vztahem? To, jak by mohl vypadat, prozradí vaše pokojové květiny

Fotografie: Freepik

Pokojové rostliny, které jste se rozhodly doma pěstovat, vám říkají něco o sobě, ale i o vás. Jejich stav napovídá, jak doopravdy vypadají vaše vztahy.

Obecně platí, že na vztah jste připravení v té chvíli, kdy jste schopní se postarat sami o sebe. Tuto vaši schopnost ilustrují pokojové rostliny, které máte doma. Pokud překypují zdravím a nádherně kvetou, není v podstatě co řešit. V případě, že jsou žluté, seschlé a bez života, vás varují a upozorňují na problém, kterého jste si možná ani nevšimli. Rostliny totiž odrážejí váš život a nastavují vám zrcadlo, jehož optikou můžete nahlédnout, jak doopravdy vypadají vaše vztahy.

Mohou vás vyzvat ke zpomalení

V dnešní hektické době není výjimkou, že vstáváte časně, běžíte do práce, následně vyřizujete povinnosti na úřadě, posléze pospícháte na schůzku a domů se vracíte pozdě a úplně vyčerpaní. V takové dny se nestaráte ani o sebe, ani o prostředí kolem vás. Až si opět uvědomíte, že jste se nějaký čas nezastavili, zkontrolujte vaše pokojové rostliny. Je velmi pravděpodobné, že budou vypadat tak, jak vy se cítíte uvnitř.

Fotografie: Unsplash

Rostliny budou nezalité a půda bude vyschlá na trout. Listy budou mít žluté nebo již seschlé a celkově budou na pokraji sil. V takový moment je dobré se na chvíli zastavit a celkově zpomalit vaše životní tempo. Rostliny zachráníte ošetřením a zalitím, popřípadě přesazením. Sami sebe byste měli zachránit odpočinkem, případě změnou životního rytmu. Každý den si vyhraďte nějaký čas jen pro sebe a nenechte se pohltit okolním světem.

Nenechte se semlít a zůstaňte sami sebou

Nejsou to však jen povinnosti a nahodilosti, které určují váš život. Pokud se ve vašem životě objevil nový partner, jistě má na tom podíl i on. Váš vztah by měl být vyvážený – rostliny by měly mít zelené listy, být zalité a alespoň občas přesazené. Pokud se o ně nejste schopní postarat, možná to znamená, že váš vztah není tak růžový, jak se na první pohled zdálo. Snadno můžete přehlédnout, že do nové známosti vkládáte příliš své energie.

Fotografie: Freepik

Nikdy byste ale neměli přestat být sami sebou. Pokud cítíte, že vám vztah bere elán nebo energii, změňte to. Pokud je partner ten pravý, vyrovná se s tím. V opačném případě byste po jeho boku jen chřadli. Každý partner musí tomu druhému poskytnout dostatečný osobní prostor – pokud tomu tak není, nejčastěji se to projevuje na věcech v těsné blízkosti, kupříkladu na diskutovaných pokojových rostlinách. Neberte proto jejich poselství na lehkou váhu.

Zdroj: YourTango