Univerzální pomocník při pěstování rostlin. Objevte skrytou sílu banánu

Fotografie: Freepik

Přemýšlíte, jaké použít hnojivo pro rostliny, které máte doma, nebo na zahrádce? Víme o skvělém pomocníkovi, který zajistí potřebné živiny pro veškerou vaši flóru.

Věnujete rostlinkám veškerou potřebnou péči, a přesto se vám zdá, že jsou zvadlé a bez života? Vytvořte si doma výborný životabudič, který budou milovat a odvděčí se vám lesklými zdravými listy a nádhernými pestrobarevnými květy.

Fotografie: Freepik

Jedinou potřebnou ingrediencí je banán. Tento malý žlutý zázrak dokáže květinám poskytnout veškerou výživu, kterou potřebují k růstu, přičemž je efektivně podpoří v jejich hlavním úkolu, kvůli kterým si je lidé dříve primárně pořizovali. Dnes pěstujeme květiny hlavně pro jejich estetickou působivost a celkové oživení interiéru. Dříve tomu tak ale nebylo a hlavní důvod, proč zdobily lidské příbytky, byl daleko banálnější.

Živé čističky vzduchu

Dříve se skutečně květiny pěstovaly hlavně pro jejich schopnost pohlcovat z ovzduší toxiny, které se běžně uvolňují například z nábytku, čisticích prostředků používaných při úklidu, nebo vznikají v důsledku doma vykonávaných činností (výpary z lepidel, laků na nehty apod.).

Některé z těchto toxinů mohou způsobovat civilizační nemoci, jako je rakovina, cukrovka, demence, alergie, kožní choroby a astma. Podpořme tedy tuto jejich prospěšnou vlastnost a dopřejme jim pořádnou nálož živin, jakou si zaslouží.

Fotografie: Freepik

Banán v hlavní roli

Banán není jen chutná svačinka nebo ingredience do lahodného dezertu. Pokud si jich pár koupíte, zásadně nevyhazujte slupku, můžete z ní totiž vyrobit kvalitní, levné a ekologické hnojivo. Čerstvou slupku nakrájejte na malé kostičky a při přesazování rostlin je umístěte na dno květináče pokryté tenkou vrstvou zeminy. Vytvořte malý banánový koberec a zasypte zbývající zeminou. Antioxidanty, draslík a další důležité látky se budou ze slupek postupně uvolňovat a vy tak nebudete muset řešit pravidelnost hnojení.

Zdroj: GardeningKnowHow