Většina lidí celý život zavěšuje WC blok do záchodu špatně. Takto by to mělo být správně

Zdroj fotografie: Freepik

Co by mohlo být komplikovaného na tom, nasadit vůni na okraj toalety? Ukázalo se, že většina z nás to dělá špatně.

Užitečných tipů a nejrůznějších rad do domácnosti je na internetu mnoho. Ne všechny tipy zaručeně fungují a ne všechny rady jsou opravdu dokonalé. Tentokrát pro vás máme překvapující, ale pravdivou informaci o používání WC bloku. Vsadím se, že ho používáte špatně, aniž byste o tom měli nejmenší tušení. Jak na to tedy správně?

WC blok používá téměř každý

Vůni, která se věší přímo do záchodové mísy používá takřka každá domácnost. Jsou totiž nejen voňavé, ale také praktické. Díky nim nemusíte tak často mýt toaletu. Závěsné kuličky nebo košíčky s gelem nebo tabletami uvolňují látky, které při každém spláchnutí chrání toaletu před bakteriemi, ale také vodním kamenem, který se rád usazuje. Možná právě jejich název mate uživatele, kteří je pak nepoužívají správně.

Fotografie: Depositphotos

Také dáváte WC blok přes okraj záchodové mísy tak, že plastový konec kouká ven z pod záchodového prkénka? To je ovšem špatně. Existuje mnohem jednodušší a také estetičtější způsob, jak vůni zachytit. Pravděpodobně tomu nemůžete uvěřit, ale je to tak. Záchodový blok patří na místo, kde je proud vody nejsilnější. To jistě víte. Žádná jeho část by však neměla koukat ven ze záchodové mísy.

Vše pěkně uvnitř toalety

Správným řešením je zasunout plastový závěs pod spodní část pláště. Ideálně to tedy proveďte v rukavicích tak, že WC blok chytíte za místo, kde je gelová náplň. Je to naprosto jednoduché a jistě zjistíte, že je to také mnohem rychlejší, než jste byli zvyklí. Navíc při této aplikaci vůbec nemusíte zvednout záchodové prkénko. Pohodlné, že?

Nemáte rádi chemické WC bloky a přesto byste byli rádi, aby vaše toaleta byla čistá a voňavá? Můžete si vytvořit svůj vlastní. Stačí vám k tomu prázdný závěsný držák, voda, tekuté mýdlo, kukuřičný škrob, kyselina citronová a esenciální olej. Do hrnce nalijete vodu, kyselinu a škrob. Vše smíchejte a povařte. Míchejte a až vše začne houstnout, stáhněte a přidejte olej. Nakonec přimíchejte i mýdlo a nandejte do dávkovače. Na 100 ml vody dejte lžičku škrobu a 6 lžiček kyseliny citronové.

Zdroj: Goodhousekeeping