Volba mobilního telefonu o vás může prozradit mnohé, včetně tajů vaší osobnosti

Fotografie: Unsplash

Nejnovější studie britských odborníků přinesla zajímavé výsledky. Zjistěte, co o uživatelích prozradí výběr jejich mobilního telefonu.

Výběr mobilního telefonu je dnes velkou věcí. Na trhu se jich nabízí hned celá řada nejrůznějších značek, vybavení a také provedení. Vybrat si tak může v podstatě úplně kdokoliv. Věděli jste však že výběr mobilního telefonu o vás dokáže prozradit více, než si myslíte? Zaobírala se tím jedna nedávná studie ve Velké Británii, která přišla s pozoruhodnými, možná však očekávanými výsledky.

Výběr mobilního telefonu

Telefony jsou zařízením, které dnes hýbe světem. Snadno dokážou spojit lidi na opačných koncích světa, svým uživatelům umožňují pohodlné a okamžité vyhledávání informací všeho druhu a také jsou našimi chytrými společníky, kteří nám nabízejí zpestření celého dne díky hudbě, filmům, hrám a mnohým dalším funkcím.

Fotografie: Unsplash

Na výběr jich je neskutečné, a dokonce snad i téměř nekonečné množství, záleží tak pouze na vás, co preferujete. Vybrat si můžete na základě značky, designu, funkcí a doplňkových funkcí, barvy a celé řady dalších faktorů. Co ale konkrétní výběr prozradí o vaší osobnosti? Tím se zabývala nedávná psychologická studie ve Velké Británii.

Fotografie: Unsplash

Android nebo iPhone?

Pravděpodobně největší zlom přichází právě při volbě mezi Androidem a iPhonem. Výzkumu se tedy účastnilo přesně 530 dobrovolníků, kteří vlastnili jeden z těchto typů mobilního telefonu. Ti měli za úkol pouze pravdivě odpovídat v předloženém formuláři. Celkové výsledky výzkumu dopadly poněkud zajímavě.

Bylo zjištěno, že ženy si vybírají iPhone až dvakrát častěji než muži a také že lidé, kteří volí Android, nemají rádi, když vlastní stejné produkty, jako většina lidí. Oproti tomu iPhone většina lidí bere jako nadčasový kousek, který je zkrátka a jednoduše „in“. Také se na tento druh telefonu pohlíží jako na vzor kvality, takže lidé, kteří jej při nákupu volí jsou spíše perfekcionisté, kteří mají rádi vše na pořádku.

Fotografie: Unsplash

Také vyšlo najevo, že i přes opačná očekávání, jsou lidé užívající iPhone mnohem více otevření vůči druhým a také jsou považování spíše za extrovertní typy osob. Naproti tomu lidé, kteří při svém nákupu volí Android jsou mnohem více poctiví a pokorní a jejich otevřenost je značně menší. Do které skupiny tedy podle těchto výsledků patříte vy?

Zdroj: RealSimple