Zbavte se drsných a popraskaných pat během okamžiku. Přírodní prostředky za vás tento nepříjemný problém vyřeší

Fotografie: Freepik

Bez péče a v důsledku každodenních vlivů dochází k výraznému vysušování pokožky nohou, což je příčinou drsných a popraskaných pat.

Nohy jsou v každodenním životě vystaveny velkému stresu. Námaha způsobená těsnou obuví a dlouhými procházkami vede k vysušování kůže a dalším nevzhledným problémům. Nohy však potřebují také péči, aby se zabránilo vzniku mozolů. Zjistěte, jak si vyrobit domácí peeling na nohy, abyste se zbavili drsných a popraskaných pat a měli měkká chodidla.

Dehydratace: příčina drsných a popraskaných pat

Pokožka na chodidlech je od přírody suchá, protože tato oblast obsahuje málo mazových žláz, a proto produkuje málo kožního mazu. Tato produkce se s věkem snižuje, což zhoršuje suchost nohou. Suchost nohou zhoršují i některé návyky, například chůze naboso nebo nošení nepohodlné obuvi, například vysokých podpatků nebo bot bez dobré podrážky, která nohy podpírá.

Fotografie: Freepik

Nevhodně zvolená obuv může také způsobit, že se nohy více potí, a tím se ještě více vysušují. Čím více se nohy potí, tím jsou sušší. Proto je v tomto případě důležitý také výběr ponožek nebo punčoch. Kromě toho mohou být paty suché a drsné také v důsledku některých kožních problémů, například lupénky. V důsledku sucha a nedostatku vlhkosti ztrácí pokožka nohou pružnost a začíná praskat. Proto jsou paty drsné a suché na dotek. Měli byste pravidelně provádět peeling, který vás zbaví odumřelé kůže.

Recept, který vás zbaví drsných pat

Vyrobte si ekologický domácí peeling, kterým své paty zbavíte odumřelé kůže a zahladíte nevzhledné praskliny. Budete potřebovat následující suroviny:

  • 30 g hrubé mořské soli
  • 1 zralý banán, rozmačkaný
  • 3 lžíce olivového oleje
Fotografie: Freepik

Smíchejte všechny ingredience v nádobě a krouživými pohyby naneste peeling na chodidla, abyste jemně exfoliovali pokožku. Nechte působit 10 minut a opláchněte teplou vodou. Nezapomeňte si dobře osušit nohy, zejména mezi prsty, abyste předešli vzniku plísně nohou nebo tzv. atletické nohy. Toto čištění můžete opakovat každých 5 dní.

Proč je tento peeling blahodárný

Sůl je bohatá na minerály, které jsou pro pokožku nezbytné, jako je zinek a draslík, a pomáhá exfoliovat pokožku a jemně odstraňovat odumřelé buňky, čímž podporuje regeneraci pokožky. Můžete ji použít k peelingu nohou, ale i celého těla. Nejprve si pokožku navlhčete, aby zrnka soli nebyla pro pokožku příliš abrazivní. Poté proveďte peeling těla, vyhněte se obličeji a sliznicím. Opláchněte teplou vodou, aby se póry uzavřely.

Fotografie: Freepik

Olivový olej je bohatý na antioxidanty vyživuje suchou pokožku a chrání ji před vnějšími vlivy. Večer před spaním si vmasírujte olivový olej do drsných pat a obujte si ponožky, abyste se probudili s vyživenými a hydratovanými chodidly. Banán obsahuje vitaminy A, B, C a E a minerály, jako je draslík, které pomáhají vyživovat a hydratovat pokožku.

Banány můžete použít k ošetření suchých a poškozených nohou. Vnitřní částí banánové slupky si potřete chodidla, nechte ji několik minut působit a opláchněte čistou vodou. Můžete také rozmačkat zralý banán a nanést ho na paty. Nechte ji působit 10 minut a poté opláchněte.

Fotografie: Freepik

Stará dobrá pemza pro rychlejší peeling

Pro rychlejší exfoliaci pat můžete použít pemzu. Nejprve si na 5 minut namočte nohy do umyvadla s teplou vodou, abyste změkčili pokožku nohou. Poté jemně otřete pokožku pemzou, abyste odstranili odumřelou kůži a nepoškodili ji. Pokud máte chuť hýčkat svá chodidla ještě více, zvažte před peelingem pat uklidňující koupel nohou.

Fotografie: Freepik

Stačí v misce smíchat půl šálku jedlé sody nebo hrubé soli s několika kapkami esenciálního oleje podle vlastního výběru. Namočte nohy do umyvadla, a když je pokožka dostatečně změkčená, proveďte peeling pemzou. Vezměte však na vědomí, že koupel nohou by se neměla provádět každý den a neměla by přesáhnout 20 minut.

Zdroj: WomensHealthMag