Žena si v talentové soutěži ukousla opravdu velké sousto. Svým vystoupením porotu úplně odrovnala

Fotografie: Tim Hipps/ Creative Commons / Public domain

V oblíbené talentové soutěži zabodovala žena, které nikdo moc šancí nedával. Svým zpěvem však publikum i porotu zanechala s otevřenou pusou.

Americká verze i u nás oblíbené talentové soutěže tentokrát přivítala 39letou maminku, která přišla, protože věděla, že tím potěší svého 11letého syna. Vybrala si však natolik těžkou píseň, že jí porotci nedávali příliš naděje. Na tomto notoricky známém hitu si totiž vylámali zuby již mnozí. Tentokrát to však dopadlo jinak.

Již od dětství věděla, že bude zpívat pro mnoho lidí

Glennis Grace sebevědomě předstoupila před porotu, nakonec však přiznala, že je trochu nervózní. Porotci vyzvídali, proč do soutěže přišla. Grace řekla, že její syn rád uvidí, že si plní své sny. Známý přísný porotce Simon Cowell si do ní trošku rýpnul, když řekl: „Je Vám 39, byla jste zpěvačkou, řekněte mi, jaký je váš ambiciózní sen?“

Glennis se svěřila, že již od dětství věděla, že se narodila proto, aby zpívala pro mnoho, mnoho lidí. A výběr její písně svědčil o tom, že sebevědomí jí rozhodně nechybí. Whitney Houston s písní Run to You, která zazněla ve filmu Osobní strážce, slavila celosvětový úspěch. Její hlas je tak nezaměnitelný a nádherný – a v kombinaci s hlasovým rozsahem této písně si na ni netroufne ani řada profesionálních zpěvaček.

Svým zpěvem nadchla publikum i porotu

Glennis však věděla, co dělá. Už po prvních verších písně bylo jasné, že ji má žena velmi dobře natrénovanou. Rozhodně se neztratila ani v těch nejtěžších pasážích a publikum ji oceňovalo potleskem a výskotem i v průběhu jejího vystoupení. Po doznění posledních tónů se tak dočkala ovace ve stoje od diváků i poroty.

A rozhodně zaslouženě. Ve videu se můžete přesvědčit sami, že tato dáma se skutečně zrodila pro velká pódia. A tak se není čemu divit, že ji porota jednomyslně poslala bojovat do dalších kol. Nakonec postoupila až do finále. Do top pětky se však nedostala. Později ovšem reprezentovala Holandsko v Eurovizi 2021.

Zdroj: Newner