3 tipy proč dítěti sehnat doučování

Máme před sebou poslední měsíc prázdnin a děti včetně rodičů si ho užívají plnými doušky. Na co však dospělí nesmí zapomenout, jsou předem připravené školní pomůcky. Vždy je lépe se připravovat s určitým předstihem. Ušetříte si tím čas, stres a mnohdy i peníze. Levnější varianty stejně kvalitních pomůcek budou vyprodány nejdříve. To však není vše, co by měl rodič svým potomkům zajistit. Některé děti mohly tápat v určitých předmětech. S příchodem nástupu školního dne se jim může začít dělat nevolno. Jestliže přesně víte, kde má vaše dítě slabiny, sežeňte mu už předem doučování.

Větší sebedůvěra dítěte

Pravděpodobně mezi největší kámen úrazu u mnoha školáčků patří matematika. Ne vždy musí tento předmět dětem nahánět hrůzu. Doučování matematiky pomůže vašim dětem překonat strach z neúspěchu. Pravidelné doučování zajistí dětem mnohem větší sebedůvěru v předmětu, který nechápou či zmeškali z různých důvodů hodiny. Přiznejme si, že ne každý rodič má schopnost trpělivě svému dítěti látku vysvětlit.

Je pravdou, že za doučování jakéhokoliv předmětu se platí, ale jedná se o dobrou investici. Zanedbání tohoto kroku může vést k pozdějším problémům s učením a prospěchem dítěte, což následně vede ke komunikační bariéře. Co si budeme povídat, děti umí být značně jedovaté a slabší článek vyštípat. Doučování matematiky nedovolí vašemu dítěti kulhat za ostatními.

Zbude vám více času pro rodinu

Mezi výhody doučování patří také to, že vám, jako rodiči zbude daleko více času na zábavu s dítětem. Zahrát si s dítětem stolní hru, jít na procházku je určitě lepší než se doma trápit nad učivem, kterému možná sami ani nerozumíte. Tento krok přenechejte zkušeným lidem, kteří vědí, jak na to. Vy si raději užívejte s rodinou ty pěknější okamžiky.

Ušetříte si nervování

Pravděpodobně každý z nás si ještě pamatuje, jak se i s ním doma rodiče rozčilovali. Mnohdy se učení neobejde bez kraválu a slziček. Doučování žáků základních, středních i vysokých škol je pro odborníky denní chléb. Přesně vědí, jak s kterým dítětem pracovat a program mu vytvoří na míru. Přemýšlíte-li stále nad prospěšností doučování, zkuste první lekci zdarma.

Fotografie publikována se svolením stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net