4 tipy na uskladnění sezónního oblečení

Jak nejlépe uskladnit oblečení, které již nepotřebujeme pro novou sezónu? Ať už se jedná o zimní či letní šatstvo, vždy je lépe jej vyprat, vyžehlit a uložit někde, kde nebude v policích zbytečně překážet.

Díky tomu se šatník stane přehledný a vyšetříme místo pro nové modely. Než však oblečení, které nebudeme dlouho nosit, uskladníme, je vhodné jej ošetřit, aby přežilo bez úhony. Jaké jsou možnosti uskladnění oděvů? To se dozvíte v dnešním příspěvku.

Vakuum obaly

Vakuum bezpečně ochrání oblečení a navíc i šetří místo. Pořídíte-li si vakuové obaly, můžete si být jisti, že vaše oblečení bude uchráněno před moly, roztoči, vlhkem i zápachem. Navíc odsátí vzduchu z obalů způsobí, že se jejich objem zmenší až o dvě třetiny. Takto pak můžete obaly skladovat v úložném prostoru gauče, postele, skříňových nástavcích, půdě či sklepě.

Boxy pod postel

Poslední dobou jsou velmi žádaným úložným prostorem plastové boxy – mohou být i na kolečkách. Uložit se do nich dá v podstatě úplně vše. Od sezónního oblečení, přes ložní prádlo, obuv, hračky, přehozy, přikrývky atd. Jsou praktické, protože se dají shora otírat a dovnitř se po jejich uzavření nepráší. Velikost si zvolte vždy podle vaší postele.

Designové papírové krabice

Pokud vaše šatní skříň postrádá nástavce, můžete si opatřit krabice z tvrdého kartonu. Opatřeny jsou víkem a mnohdy i uchy z provázku či kování. Pořídit se dají už za pár korun, ovšem k mání jsou i docela drahé kousky. Ale rozhodně je z čeho vybírat. Nabízejí se v různých velikostech a sežnete i tak velké, že do nich ukryjete peřiny a polštáře pro návštěvu. Takže uložit do nich sezónní oblečení nebude vůbec žádný problém.

Textilní boxy na zip

Trošku připomínají velký látkový kufr. Uložit se dají opět pod postel, do úložného prostoru postele či gauče, ale i na skříň nebo do ní. Oproti vakuovým obalům mají tu nevýhodu, že nezmenší svůj objem. Oděvy a další textilní věci v nich uložené nejsou tak chráněny proti vnějším vlivům, proto je vhodné umístit do nich společně s obsahem i sáčky silikagelu (zabrání vlhnutí a zatuchnutí) a čas od času věci zkontrolovat.

Obrázek: pixabay.com