Typy spřízněných duší, se kterými se v životě můžete setkat. Těch, které zůstanou, se držte

Fotografie: Freepik

Spřízněná duše, to je něco, po čem všichni bažíme. Často je objevíme tam, kde to ani sami nečekáme. Rozlišit je můžeme na 5 typů, podle vašeho vztahu.

Za celý náš život potká každý z nás hned několik „spřízněných duší“. Jednoduše lidí, u kterých máme pocit naprostého souznění. První takovou osobu většinou potkáme již v dětství. A v průběhu života jich poznáváme víc a víc. Některé z nich zůstanou, jiné odejdou. Nezáleží na tom, zda jsme se rozloučili v dobrém, či zlém, vždy za sebou zanechají nesmazatelnou stopu v naší paměti.

Spřízněná duše, s níž láska opravdu vydrží

Při pohledu na ně vám poletují motýli v břiše. Přestože s nimi trávíte nekonečně mnoho času, stále se zdá, že je to málo. Nemůžete se dočkat, až je zase uvidíte. Milujete tuto osobu a i ona miluje vás. Je naprosto pohádkové, když tahle láska vydrží napořád. I kdyby vám nevyšel milostný vztah, ten člověk tu pro vás zůstane jako jeden z nejbližších přátel.

Fotografie: Unsplash

Neočekávaná osudová setkání

Tito lidé vstoupí do našeho života absolutně nečekaně. Mnohdy nám převrátí všecko naruby. Až po tom, co odejdou, teprve doopravdy pochopíme, že nic už nebude jako dřív. Většinou se díky nim dostaneme na novou cestu, inspirují nás a pomohou nám věci vidět jasněji a jinak. Avšak nebývají v našem životě příliš dlouho. Ale kvůli tomu, co pro nás všechno udělali, je nejde ze spřízněných duší vynechat.

Nejlepší kamarád/ka na život a na smrt

Občas si najdeme někoho, s kým můžeme mluvit hodiny a hodiny, přitom vám to připadá jako chvíle. S tímto člověkem si ve všem rozumíte a dokážete se bavit bez přestání, aniž by vás omrzel. Prožíváte s ním jak špatné momenty, tak i ty dobré. Zkrátka je tu vždy pro vás a vy pro něj. Takový nejlepší kamarád nebo kamarádka pro nás bývají lidmi, s kterými cítíme největší souznění.

Fotografie: Unsplash

Nezapomenutelný neznámý, se kterým se uvidíte jen krátce

Každý zažil nebo zažije moment, ve kterém se vaše cesta a cesta jiného člověka na chvíli protnuly. O to více jsou tato krátká setkání intenzivní a silná. Stačí s ním strávit necelý jeden den, ba klidně i jen pár hodin a bude vám jasné, že na něj nikdy nezapomenete. Okamžitě po rozloučení zjistíte, že toto setkání bylo hlubší, než by se mohlo na povrch zdát. To i přesto, že se již nejspíš nikdy nezopakuje.

Tuto spřízněnou duši poznáte na první pohled

Tohle je ten typ spřízněné duše, po které všichni toužíme. Ne každý to přizná, ale být s někým spokojený, a to navždy, je tajný sen každého z nás. Pokud budete mezi těmi šťastlivci, kteří tuto osobu potkají, nenechte ji jen tak zmizet. Jestliže se dáte jednou dohromady, už nikdy se nerozejdete. Budete si věrní a budete se perfektně doplňovat. Odloučení od sebe i jen na krátkou dobu ponesete opravdu těžko.

Zdroj: VeryWellMind