S celulitidou zatočí pravidelný pohyb. Mezi vhodné domácí cviky patří výkopy a dřepy

Fotografie: Depositphotos

Celulitida je nepříjemný problém, který postihuje většinu žen. Abyste se jí však zbavily, nemusíte chodit každý den do posilovny či zvažovat drahé operace.

Celulitida je nechtěný problém, kterému se snaží vyvarovat naprosto každá žena – většina statistik však potvrzuje, že v určité míře postihuje až 95 % populace žen. Pokud tedy trápí i vás a chcete s tím něco dělat, nemusíte chodit každý den do posilovny či zvažovat drahé chirurgické operace. Skvěle vám postačí procvičování těchto jednoduchých, avšak účinných cviků, které můžete provádět z pohodlí svého domova a nezaberou vám téměř žádný čas, říká fyzioterapeutka Danielle Hildreth.

Výkopy dozadu

Tento jednoduchý cvik účinně pomáhá zmírňovat celulitidu a kromě podložky k němu nepotřebujete žádné další náčiní. Stačí se postavit na všechny čtyři tak, abyste měly ruce pod rameny a kolena pod hýžděmi. Následně se narovnejte, stáhněte zadní svaly a kontrolovaným pohybem začněte pomalu vykopávat jednu nohu dozadu. Udělejte 10 opakování a poté cvičení proveďte na druhé straně.

Zvedání nohou do stran

Tento cvik skvěle působí na boční svaly hýždí, díky čemuž pomáhá odstraňovat tuk, který vytváří celulitidu. Začněte ve stejné poloze jako v předchozím cvičení, ovšem s tím rozdílem, že nyní budete zvedat jednu nohu vždy do strany. Ujistěte se, že máte koleno ohnuté do pravého úhlu, a kontrolovaně zvedejte nohu do vzduchu. Proveďte 12 opakování na každé straně.

Zdvihání hýždí

Lehněte si na záda na podložku, ruce si položte podél těla, aby tvořily dobrou oporu, a pokrčte kolena. Poté vyzdvihněte své hýždě, co nejvíce vám to tělo dovolí – měly byste pociťovat v hýždích jemné stlačení. Také se ujistěte, že máte dostatečně podepřená chodidla, a proveďte 20 opakování. Tento cvik vám kromě zmírnění celulitidy pomůže také posílit zadek a spodek páteře.

Dřepy s výskokem

Dřepy patří mezi nejúčinnější cviky vůbec, protože nezapojují pouze zadní svaly, ale také svaly celého těla. Obzvláště účinné jsou pak v případě, pokud je děláte s výskokem. Stačí zaujmout běžnou výchozí pozici, poté pomalu klesnout dolů (nezapomeňte udržovat dobrou polohu kolen, abyste se vyhnuly potenciálnímu zranění) a následně vyskočte co nejvíce do vzduchu. Pro získání co nejlepších výsledků proveďte 20 opakování.

žena dřepy
Fotografie: Pexels

Dřepy na jedné noze

Dřepy na jedné noze jsou poměrně náročnější než normální dřepy, ale pokud se budete snažit a trénovat je pravidelně, stanou se pro vás běžnou záležitostí. Stačí natáhnout paže dopředu, abyste udržely rovnováhu, poté zvednout jednu nohu do vzduchu a druhou klesat dolů, kam jen vám to tělo dovolí. Následně chvíli setrvejte v dřepu a pomalým pohybem se vraťte do výchozí pozice. Pro získání nejlepších výsledků byste měly na každou nohu provést 10 opakování.

Zdroj: Healthline