Omlaďte svou pokožku jednoduchými cviky. Vrásky budou mizet raz dva

Fotografie: Freepik

Vrásky dokáží potrápit ženu v každém věku a je pouze na vás, zda se jich budete chtít zbavit přírodní, či chirurgickou metodou.

Pokud se bavíme o zredukování vrásek, hlavním tématem bude vždy obličejová jóga. Ta se před několika desetiletími objevila na druhé straně Atlantiku a je to praxe, která dokáže nahradit kosmetické chirurgie. Jóga tohoto typu je totiž forma obličejové gymnastiky, která dodá vaší pleti zpět její pevnost a tonus. V každé zemi se tato praktika sice může používat jinak, ale myšlenka byla vždy stejná. Co je ale nejlepší, můžete ji provést z pohodlí vašeho domova.

Co to je obličejová jóga?

Obličejová jóga je založena na pohybech, které působí na obličejové svaly, čímž redukují vrásky nebo zabraňují jejich vzniku. Cvičení, která uvidíte níže, mohou při pravidelném opakování omladit vaši pokožku a bojovat proti mimickým vráskám. Tento obličejový tělocvik, který se doporučuje také k tvarování správného oválu obličeje a zdravému lesku, je alternativou k injekční aplikaci botulotoxinu a umožňuje zpevnit pokožku na čele, rtech, očích nebo v nosoretní rýze.

Fotografie: Freepik

Buďte však opatrní, k dosažení průkazných účinků je zapotřebí důslednost. Tuto sérii cviků je třeba provádět denně, nejlépe ráno a večer. Aby se předešlo škodlivým účinkům volných radikálů, které jsou zodpovědné za předčasné stárnutí buněk, je třeba také kombinovat obličejovou jógu se zdravým životním stylem, který klade důraz na antioxidanty a hydrataci.

Postup, kterým odstraníte vaše vrásky

Díky této proceduře bude vaše pleť vypnutější a pevnější. Pro ještě větší účinnost můžete také použít některé přírodní prostředky. Před zahájením tohoto cvičení je však třeba zahřát obličejové svaly. Stiskněte a uvolněte víčka, usmějte se, zamračte se a několikrát pohněte čelistí. Následně vezměte mírně teplý vlhký ručník a jemně jej přitiskněte na obličej. Jakmile dokončíte rozcvičení, přejděte k jednotlivým bodům:

Otáčení očí: Toto cvičení pomáhá předcházet vzniku vrásek, které se tvoří kolem očí. Pohyby by se měly opakovat pětkrát na každou stranu. Začněte tím, že se postavíte rovně a čelist zůstane v klidu. Pohybujte očima zleva doprava a pak zprava doleva. Následně zvedněte oči k nebi a pak je sklopte k zemi, aniž byste pohnuli obličejem.

Efekt překvapení: Toto cvičení je ideální pro zlepšení svalového tonu čela a měli byste jej opakovat nejméně desetkrát. Položte si prsty na čelo tak, aby ruka zakrývala i temeno vaší hlavy. Jakmile zaujmete pozici, několikrát za sebou zvedněte a sklopte obočí.

Úsměv se zavřenými ústy: Tentokrát si tímto cvičením dokážete zpevnit tváře a lícní kosti proto, že se desetkrát za sebou usmějete. Začněte tím, že sevřete ústa tak, aby vaše rty nebyly vidět. Poté si položte prsty na každý koutek úst a lehce přitlačte na kůži. Když jste v pozici, jemně stáhněte koutek rtů směrem k uším, jako byste se chtěli usmát. Podržte po dobu 3 sekund a pak uvolněte.

Fotografie: Shutterstock

O-ústa: Tento pohyb se doporučuje zejména pro redukci nosoretních vrásek a měl by se opakovat 10krát. Provedete jej tak, že ústy vytvoříte písmeno „O“, čímž řádně protáhnete svaly, vydržíte 5 sekund, a pak se vrátíte do výchozí polohy. Písmeno můžete dokonce vyslovit nahlas, abyste se ujistili, že cvičení provádíte správně.

Přirozený zdvih: Toto cvičení, které se doporučuje pro odstranění mimických vrásek na čele, kombinuje pro dosažení maximální účinnosti dva pohyby a měli byste jej opakovat dvacetkrát. Začněte tím, že si dáte ruce na úroveň linie vašich vlasů. Mírně zakloňte hlavu, ústy vytvořte písmeno „O“ a jemně našpulte rty. Podívejte se dolů, abyste optimálně protáhli čelo. Vydržte nejméně 10 sekund, abyste pocítili napětí, a opakujte.

Složené rty: Pokud chcete snížit výskyt nosoretních vrásek, je pro vás toto cvičení ideální. Tváří v tvář zrcadlu mírně pootevřete ústa a ohrňte rty dovnitř. Napněte pokožku co nejvíce, abyste tuto část obličeje co nejvíce zaměstnali, a vydržte 10 sekund. Poté opakujte stejný pohyb patnáctkrát.

Jazyk nahoru: Cílem tohoto cvičení je zvýšit svalový tonus krku a bojovat proti povislé kůži na bradě. Pohyb opakujte pětkrát na každou stranu. Postavte se před zrcadlo a vyplázněte jazyk směrem nahoru. Jakmile zaujmete pozici, mírně zvedněte hlavu, bradu a otočte obličej doprava. Podržte deset sekund a uvolněte. Stejný pohyb opakujte na levou stranu.

Zdroj: WomensHealthMag