Krásný krk a dekolt bez vrásek. Omladit pokožku lze o roky

Fotografie: Depositphotos

Každý člověk stárne a lidé na sobě v průběhu let začnou objevovat vrásky. Naštěstí existuje několik triků, metod a přípravků, které pomáhají proti vráskám a jejich vzniku.

Pokud už nyní bojujete s vráskami, jistě víte, že tento boj pravděpodobně nikdy neskončí, protože už budou pouze přibývat. To, že vám ale vrásky přibývají, můžete lehce zpomalit, když si přečtete, jaké triky k tomu využít. Nemusíte nutně používat pouze krémy nebo jiné přípravky, protože je také velice důležité, jak se stravujete, jaký máte život a mnoho dalších faktorů, říká lékařka Sara Perkins.

Dodržujte pitný režim

Možná, že neustále čtete různé připomínky a informace o tom, jak je důležitý správný pitný režim. Pitný režim byste neměli brát na lehkou váhu a pokud chcete efektivně bojovat proti vráskám, možná byste pitný režim měli opravdu dodržovat. Dehydratovaná pokožka se snáze vysušuje a vznikají tak vrásky. Pokud zůstanete hydratovaní, eliminujete tím riziko, že budete mít všude možně po těle vrásky.

Používejte hydratační krémy i na dekolt

Pokud budete svou pokožku neustále hydratovat, mělo by to způsobit to, že pokožka bude krásně vláčná a nebudou na ní vznikat vrásky. Jakmile si večer a ráno budete nanášet hydratační pleťový krém, nezapomeňte ho nanést také na krk a dekolt. Uvidíte, že za několik let budete rádi, že jste hydratovali i tyto části na těle.

Masáž s pomocí kokosového olej

Kokosový olej používají ženy při vaření a mnoho z nich také ví o tom, jaké má kokosový olej pozitivní účinky pro krásu. Pokud jste ještě o kokosovém oleji neslyšeli, ale rádi byste předcházeli vráskám v dekoltu, možná byste po této hydratační zbrani měli sáhnout. Na místa, kde vám již vznikají vrásky, a myslíte si, že vzniknou další, naneste menší množství tohoto oleje a krouživými pohyby ho vmasírujte do kůže.

Fotografie: Pixabay

Nezapomeňte používat opalovací krém

Mnoho lidí se v dnešní době vystavuje slunečním paprskům a vůbec nemyslí na to, jaké následky to může mít. Pokud chodíte často ven, zkuste se naučit, že se musíte vždy namazat opalovacím krémem s určitým SPF. To by mělo být minimálně 30. Pokud zrovna u sebe krém nemáte, zkuste na sluníčku trávit co nejméně času. Díky opalovacím krémům se vyhnete vráskám i nepříjemnému popálení od sluníčka.

Konzumujte více vitamínu C

Vitamín C neposiluje pouze imunitní systém, ale dokáže také udržet vaši pokožku bez vrásek. Vitamín C můžete konzumovat často, protože se nachází v mnoha potravinách. V případě, že většina potravin s vysokým obsahem vitamínu C vám nechutná, sáhněte po doplňcích stravy.

Spánek na zádech

Zkuste se někdy zaměřit na to, jak v noci spíte nebo v jaké poloze usínáte. Je totiž pravděpodobné, že zjistíte, že usínáte ve velmi nevhodné pozici, kvůli níž se u vás objevují vrásky. Abyste předcházeli jejich vzniku, naučte se spát na zádech. Tato pozice je nejvhodnější jak proti vzniku vrásek, tak pro vaše zdraví, protože se vám při spánku bude lépe dýchat.

Zdroj: Healthline