Správná péče o oční okolí může výrazně omladit váš vzhled. Zvládnete ji jednoduše sami doma

Fotografie: Depositphotos

S věkem naše pleť ztrácí pružnost a začínají se objevovat první vrásky. Ty nejčastější a nejviditelnější jsou většinou v oblasti kolem očí. Můžeme ale trochu zpomalit čas.

Nejen věk působí na pružnost naší pleti. Vinu nesou i další faktory. Můžeme mezi ně zařadit například slunce, znečištění nebo nedostatek hydratace. S přibývajícími léty ztrácí pleť určité množství kolagenu a kyseliny hyaluronové, což jsou dvě hlavní složky, kterým vděčíme za pevnost pokožky. Naštěstí existují pomocníci, kteří vám pomohou vrásky zmírnit a zpomalit čas. Na trhu je k dostání obrovské množství pleťové oční péče, vyzkoušet ale můžete levnější variantu s přírodními produkty, které máte často i ve své domácnosti.

Aloe Vera – ideální rostlina ke zmírnění vrásek

Mnohé studie dokazují, že lokální aplikace buničiny této výjimečné rostliny může výrazně snížit výskyt vrásek a zvýšit hladinu kolagenu a hydratace. Vyzkoušejte tento každodenní rituál. Odřízněte kousek aloe vera a řeznou stranou je aplikujte na oblast okolo očí. Nechejte působit přibližně 15 minut a poté opláchněte vlažnou vodou.

Fotografie: Pixabay

Banán – maska pro zpevnění očního okolí

Dobře dostupné a oblíbené ovoce vám přinese mnoho užitku nejen v kuchyni. Díky vysoké hladině antioxidantů, vitamínů, draslíku, zinku a aminokyselin je banán perfektní volbou pro péči o pleť. Rozmixujte čtvrt banánu na hladkou konzistenci. V tenké vrstvě ho naneste na oční okolí a nechte působit přibližně 20 minut. Poté opláchněte.

Fotografie: Freepik

Vaječný bílek – zvládne zvýšit hladinu kolagenu

Vysoce výživný zdroj bílkovin, který se doporučuje právě pro jeho anti-aging efekt. Dokáže zpevnit pokožku, stáhnout póry, absorbovat přebytečný maz a rozzářit vaši pleť. Nejenže pomáhá zmírnit hluboké vrásky, ale je vynikající i pro zvýšení hladiny kolagenu. Můžete vyzkoušet tento jednoduchý trik. V tenké vrstvě naneste bílek v oblasti okolo očí, nechte působit 20 minut a opláchněte vlažnou vodou.

Fotografie: Pixabay

Olivový olej – pro regeneraci a pružnost

Je obzvlášť vynikajícím pomocníkem v boji proti stárnutí pokožky. Díky obsahu vitamínu E bojuje proti volným radikálům. Vitamín A pokožku regeneruje a celkově posiluje její pružnost. Můžete vyzkoušet večerní olejovou péči. Do dvou lžic olivového oleje přidejte pár kapek citrónové šťávy, která zvyšuje produkci kolagenu. Tuto směs naneste do okolí očí a nechteji působit pouhé 3 minuty.

Fotografie: Pixabay

Avokádo – výživa pleti do hloubky

Potravina nabitá množstvím vitamínu E a B nemůže chybět v péči o stárnoucí pleť. Avokádo vyživuje pokožku do hloubky a výborně ji hydratuje. Je cenná také pro podporu tvorby kolagenu. Polovinu vnitřní části avokáda zpracujte vidličkou a přidejte pár kapek olivového oleje. Masku naneste na oblast okolo očí nebo i klidně na celý obličej a nechte ji působit 15 minut. Poté obličej opláchněte studenou vodou a užívejte si svou zpevněnou a zářící pleť.

Zdroj: WomensHealthMag