Velmi jednoduché procedury pro omlazení rukou i bez drahé návštěvy kosmetického studia

Fotografie: Depositphotos

Ruce jsou jednou z částí těla, kde jsou známky stárnutí nejvíce patrné. Je to proto, že jsou neustále vystaveny slunci a někdy i abrazivním produktům.

Chcete-li je udržet hladké a chránit je před vnějšími vlivy, objevte všechny naše tipy založené na přírodních produktech, které je hloubkově hydratují a vyživují. Naše ruce jsou často vystaveny chladu, slunci a čisticím prostředkům. Pro zachování pružnosti pokožky je nezbytné o ni ráno a večer pečovat. S těmito tipy se můžete rozloučit se suchou pokožkou a výskytem vrásek. Bez ohledu na věk se budete těšit z jemné pleti bez vrásek.

Proč jsou ruce náchylnější ke stárnutí

Hlavním důvodem, proč stárnutí kůže postihuje ruce, je skutečnost, že kůže je v této oblasti těla obecně tenčí, a proto je náchylnější k prvním příznakům stárnutí. Hnědé skvrny, viditelné žilky, ztráta objemu a hluboké vrásky jsou znaky, které mohou být důsledkem plynutí času.

Fotografie: Freepik

Mnoho komerčně dostupných dermatologických přípravků slibuje zázračné výsledky, aby se tyto známky stárnutí oddálily. Ty jsou však velmi drahé a mohou obsahovat složky, které jsou toxické pro vaše zdraví a životní prostředí. Chcete-li chránit pokožku rukou a dodat jí nový život, zvolte přírodní složky. Sladký mandlový olej, arganový olej, kokosový olej nebo ricinový olej jsou přírodní účinné látky, které vaši pokožku zpevní.

3 recepty proti vráskám

Pro obnovení krásné pleti a boj proti nedostatku pružnosti je důležité přijmout správná gesta. Exfoliace a hydratace jsou nezbytné pro opravu poškození epidermis, redukci nedokonalostí a odstranění odumřelých buněk, aby pleť vypadala hladší.

Krém z kokosového oleje a aloe vera

Budete potřebovat 2 lžíce kokosového oleje a 5 lžic gelu z aloe vera. Všechny ingredience jednoduše nasypte do mixéru a rozmixujte dohladka. Směs přelijte do čisté nádoby a vložte do chladničky. Aplikujte tuto kúru na ruce ráno a večer a vmasírujte ji. Díky snadno aplikovatelné textuře krém rychle proniká do pokožky a okamžitě ji vyhlazuje. Nejlepších výsledků dosáhnete, když budete mít pocit, že se vaše pokožka vysušuje.

Fotografie: Pexels

Maska z banánu

Díky své hydratační síle vám tato maska pomůže získat hladkou pleť bez skvrn. K přípravě budete potřebovat banán a dvě lžíce medu. Po oloupání banánu slupku nevyhazujte. Slupku lze použít k mnoha účelům. Rozmačkejte ho vidličkou a přidejte med. Promíchejte a namočte do směsi štětec. Pak masku naneste na ruce. Nechte ji působit asi 40 minut a poté ji opláchněte čistou vodou. Pro větší hydrataci použijte hydratační krém s aloe vera. Pro dosažení nejlepších výsledků tuto masku používejte dvakrát až třikrát týdně.

Krém s kakaovým máslem a ricinovým olejem

V kombinaci s hydratačními účinky kakaového másla a antioxidačními vlastnostmi ricinového oleje velmi účinně vyhlazuje a zjemňuje pokožku. K tomu, abyste si těchto účinků užili, budete potřebovat pět polévkových lžic kakaového másla a dvě a půl polévkové lžíce ricinového oleje, který rovněž zmírňuje bolesti kloubů.

Fotografie: Unsplash

Začněte rozpouštěním kakaového másla ve dvojitém kotli a počkejte, až vychladne. Poté přidejte ricinový olej a míchejte, dokud nezískáte hladkou konzistenci. Nalijte do těsně uzavřené nádoby a dejte do chladničky. Pro dosažení nejlepších výsledků aplikujte tento přípravek na ruce každé ráno a večer.

Zdroj: MedicalNewsToday, Healthline, Emedihealth