Začněte si pravidelně dopřávat masku na obličej z chia semínek. Jedná se o geniální prostředek, který vás zbaví vrásek a omladí pokožku o řadu let

Fotografie: Depositphotos

K vyhlazení a zpevnění zralé pleti není třeba utrácet tisíce za kosmetické přípravky. Ideálním pomocníkem pro regeneraci pleti jsou chia semínka.

Semínka a ovoce vůbec jsou zdraví prospěšné díky svému vysokému obsahu živin a měly by být součástí denního jídelníčku. Kromě obvyklého konzumování se výrazně doporučuje dodávat semínka přímo pleti. Nejjednodušším způsobem je připravit si přímo doma přírodní pleťovou masku. Ať už máte jakýkoli typ pleti, je důležité zařadit tuto pleťovou masku do své kosmetické rutiny. Po aplikaci semínek bude vaše pleť pevná a hluboké vrásky budou redukovány. Maska poskytuje také intenzivní hydrataci, která je ideální pro matnou pleť bez života.

Vrásky z lásky? Ne vždycky

Jemné vrásky, které se nakonec prohloubí, jsou způsobeny kombinací faktorů přispívajících k jejich vzniku. Mezi spouštěče patří věk a sluneční záření, které jsou hlavní příčinou ztráty pružnosti a kolagenu v kůži. Tyto drobné vrásky se nejprve vytvoří na obličeji v podobě tzv. mračivek, poté se přesunou na krk a do dekoltu. Důvod je ten, že se jedná o oblasti těla s velmi tenkou kůží, a jsou tedy více náchylné vůči slunečnímu UV záření.

Fotografie: Freepik

Stárnutí pleti je samozřejmě způsobeno genetikou i působením času, což má vliv na pevnost obličeje a těla. Regenerace buněk je omezená a kůže je méně napjatá. Ačkoliv se jedná o zcela přirozený jev, kterému neunikne nikdo, vznik vrásek závisí na dědičnosti. Sluneční záření, stres a kouření jsou prvky, které tento mechanismus podporují. Na vině jsou také hormonální výkyvy. S poklesem hladiny estrogenu se snižuje hladina kolagenu a elastinu, které jsou nezbytné pro pružnost obličeje a těla.

Co nám způsobuje stárnutí pleti?

I když má některá pleť tendenci stárnout více než jiná, slunce je faktorem, který tomu výrazně napomáhá, zejména pokud je mu pleť vystavena často. Důvodem je vliv UV záření, které ovlivňuje produkci elastinu a oslabuje pleťové buňky. Kouření také úzce souvisí s rychlostí tohoto přírodního jevu, jelikož cigarety obsahují toxické látky. Tyto zdraví nebezpečné chemické prvky mají negativní vliv na krevní oběh a pokles hladiny kyseliny hyaluronové, která má zásadní význam pro zachování mladistvého vzhledu.

Fotografie: Freepik

Vnější vlivy, jako je znečištění ovzduší, oslabují imunitní systém a jeho ochranný účinek proti volným radikálům, které jsou částečně zodpovědné za stárnutí pleti. Další faktory, jako je stres, vedou k nadprodukci volných radikálů, a tím urychlují projevy stárnutí. Dehydratovaná a velmi suchá pokožka je náchylnější k tvorbě znamének. Je důležité pít dostatek vody a pravidelně používat hydratační krém.

Jak si připravit masku s chia semínky?

Chia semínka patří k ingrediencím, které by neměly chybět v péči o obličej. Obsahují omega-3, zdravé tuky a antioxidanty, které jsou nezbytné v boji proti volným radikálům, jež způsobují předčasné stárnutí buněk.

Fotografie: Piqsels

Chcete-li toho využít, rozmačkejte avokádo a přidejte pět lžic chia semínek. Poté přidejte 3 kapky levandulového esenciálního oleje a 6 kapek citronové šťávy bohaté na vitamín C, který stimuluje tvorbu kolagenu. Po smíchání ingrediencí naneste masku na obličej a nechte ji působit 10 minut. Pleť opláchněte studenou vodou, aktivuje zpevnění pokožky.

Fotografie: Freepik

Přírodní peeling z chia semínek

Tento peeling je ideální k obnově odumřelých kožních buněk. Připravte si směs z poloviny šálku kokosového oleje, lžíce citronové šťávy a dvou lžic chia semínek. Peeling naneste na navlhčený obličej a krouživými pohyby pleť masírujte. Chcete-li dosáhnout dlouhodobých výsledků, měli byste tuto péči zařadit do své kosmetické rutiny až třikrát týdně. Jedná se o přírodní, levnou a účinnou alternativu kosmetiky.

Zdroj: GirlStyle