Australanka nedostala milionové dědictví po otci. Odmítla splnit podmínku, kterou uvedl v závěti

Fotografie: Depositphotos

Mladá žena by se mohla mít jako královna. Místo milionového dědictví však žije ze sociálních dávek. Není totiž ochotná splnit otcovo poslední přání.

Chris Brown zemřel letos v lednu a zanechal po sobě velké jmění. Na jeho dceru Claire tak mělo připadnout 12 milionů australských dolarů. To je krásných 192 milionů korun. Mnozí by kvůli takové částce udělali téměř cokoliv. Ne tak Claire, která se o dědictví začala s rodinou soudit. Otcovu podmínku totiž dle svých slov splnit nemůže.

Podmínku nemůže splnit ze zdravotních důvodů

Otcova podmínka zní celkem jasně. Claire dostane dědictví pouze v případě, že si najde stálou práci nebo bude jiným způsobem přispívat společnosti. Claire žije se svou ženou na předměstí Sydney a potýká se s nedostatkem financí. Žije ze sociálních dávek a tvrdošíjně trvá na tom, že vzhledem ke zdravotním problémům si stálou práci najít nemůže.

Její dřívější život však byl úplně jiný. Chodila na prestižní soukromou střední školu a její týdenní kapesné bylo v přepočtu 8 000 korun. Po otcově smrti se však od rodiny nedočkala žádné finanční podpory. Příbuzní tvrdošíjně trvají na splnění požadavků, do té doby ji nehodlají nijak podpořit. Claire tedy o sobě mluví jako o milionářce na mizině.

Podle příbuzných se jen vymlouvá

Argumentuje tím, že trpí ADHD, poruchou pozornosti. Pokud si ráno nenapíše seznam činností, není schopná nic splnit, protože její pozornost je velmi rozptýlená a schopnost soustředění omezená. Navíc si stěžuje, že je diskriminovaná i kvůli svojí sexuální orientaci. Údajně i to je důvod, proč byla z jednoho zaměstnání vyhozena.

Fotografie: Depositphotos

Podle příbuzných to však jsou jen výmluvy a Claire se nechce plnohodnotně zařadit do společnosti, protože je jednoduše líná. Svůj stav prý využívá jako výmluvu. Příbuzní se dušují, že to vše dělají, protože Claire milují a chtějí, aby svůj život napravila. Samotné Claire už však došla trpělivost a rozhodla se příbuzné žalovat.

Rozhodne soud

Hlavním důvodem bylo i to, že jí stát ponechal pečovatelku, ale snížil jí důchodový příspěvek. Ona tak není schopna dostát všem finančním závazkům. Komu dá soud nakonec za pravdu, se teprve uvidí. Claire bude nejspíš muset prokázat, že jí její těžký zdravotní stav nedovoluje dlouhodobě vykonávat běžné zaměstnání. A ani tak není jisté, že by jí dědictví skutečně připadlo.

Zdroj: Novochag