Žena požádala svého bohatého manžela o půjčku na rozjezd podnikání. Jeho odpověď ji překvapila

Fotografie: Freepik

Ženy mají občas velké sny, chtějí si založit vlastní firmu, vymýšlet vlastní kolekce nejen oblečení, ale také šperků nebo se vydají úplně jiným směrem. Peníze jsou v tomto případě velmi důležité.

Manželka se rozhodla že si svůj sen, po kterém touží od svých 19 let, v dospělosti splní. Potřebovala k němu ale spoustu peněz, a tak o ně požádala svého manžela. Chtěla začít vyrábět stylové oblečení pro obézní a těhotné ženy a chtěla se stát finančně nezávislou.

Fotografie: Freepik

Do svého snu se pustila, až když byl jejich syn dospělý

Její manžel rozhodně nebyl chudý, a proto když dospěl jejich syn, rozhodla se o poprosit o částku potřebnou na rozjetí svého podnikání. Manžel sice souhlasil, ale dal si jedinou podmínku. Vadim neviděl nic špatného na tom, aby manželka měla svou vlastní firmu, nakonec o tomto snu mluvila dlouhá léta a tento sen se jí nepustil ani během posledních let.

Manželce se zdála ta jediná podmínka velmi podivná, protože manžel jí řekl, že peníze jí dá, ale jen v případě, když požádá banku o úvěr na stejnou částku, kterou jí chce poskytnout. Marina souhlasila, opravdu chtěla, aby se její sen co nejdříve splnil. Co ale nevěděla, jsou podmínky pro to, aby vůbec půjčku na podnikání získala. Vůbec netušila, kolik bude potřeba dokumentů a kolik času a úsilí ji to všechno bude stát.

Marina měla velký strach hlavně z toho, že nevěděla, co ji čeká a jestli všechny papíry získá a potřebnou půjčku dostane. Nechtěla se svého snu vzdát. Pochopila, že potřebuje najít vhodné prostory pro podnikání, designéra, najít šikovné švadleny a také prostor, kde by šily. Žena, která nevěděla, co vlastně podnikání obnáší, nevěděla, co je to analýza rizik nebo marketingová analýza.

Fotografie: Freepik

Otevření obchodu pro ni bylo velkou motivací

Její sen byl silnější a po překonání strachu z neznáma se Marina ponořila do celého procesu studia. Během několika měsíců pochopila podstatu podnikání, věděla, co je nutné k dosažení úspěchu a našla skvělé švadleny. Banka po vyhodnocení obdržených dokumentů samozřejmě půjčku schválila a manžel dodržel svůj slib – dal ji požadovanou částku bez úroků a bezplatně.

Studovala svůj byznys natolik zevnitř, aby mohla všem vysvětlit, jako si vytvořit vlastní oděvní řadu, jak ji nejlépe odprezentovat na trhu a jak vymyslet co nejlepší propagaci značky, aby mohla generovat příjem co nejrychleji.

Mariny manžel byl velmi mazaný – nedal ji rybu, ale pouze rybářský prut. Ten se stal klíčem k jejímu budoucímu úspěchu, poznala, že v podnikání nejde pouze o to, mít na začátku dostatečný kapitál. Její podnikání má velmi dobré vyhlídky.

Zdroj: UberAlles