Běžné denní návyky toho o vás prozradí víc, než si myslíte

Fotografie: Pixabay

Možná by vás ani nenapadlo, že záleží na tom, jakým způsobem chodíte nebo ukládáte toaletní papír do držáku. Ovšem opak je pravdou.

Řadu z nich vykonáváme zcela automaticky. Nepřemýšlíme nad nimi, zkrátka a dobře je jenom děláme. Přesto mohou zkušenému psychologovi mnohé prozradit o naší skutečné osobnosti. Udělejte si takový malý psychologický rozbor sami. Dost možná budete (ne)příjemně překvapeni. A čím začít? Třeba tím, jak nosíte kabelku.

Kabelka jako neodmyslitelná společnice

V zásadě existují čtyři různé způsoby, jakými lze tento nezbytný doplněk nosit. Některé z nich jsme odkoukaly od hvězd Instagramu, na jiné jsme přišly samy. A co o nás tedy říkají?

  • Kabelka na předloktí jako z Hollywoodu říká, že patříte mezi sebevědomé ženy.
  • Jestliže naopak nosíte kabelku pod ramenem, svědčí to o vaší uvolněnosti a o tom, že svůj vzhled příliš neřešíte.
  • Jestliže kabelku nosíte za rukojeť, vypovídá to o vaší nejistotě.
  • A konečně klasické zavěšení přes rameno říká, že prostě nemáte co skrývat.

Podívejte se na to, jak chodíte

Tohle váš nejspíš nepřekvapí, protože styl chůze je propírán v každém druhém krimiseriálu. Že se podezřelý člověk krčí a hrbí? Pak jistě něco provedl. Pokud chodíte také tak, a navíc nakláníte při chůzi hlavu, bude vás okolí považovat za citlivé a zranitelné. Není divu, že takové osoby si násilníci vybírají nejčastěji.

Jste submisivní nebo dominantní? Prozradí vás toaleta

Tenhle zajímavý návyk o vás prozradí hodně. Pokud pracujete s roličkou od toaletního papíru tak, že ji odmotáváte směrem k sobě (volný konec je tedy dál od zdi), patříte mezi dominantní osobnosti. Opačný způsob pak svědčí o pravém opaku. Jste zkrátka rádi poslušní, tak to prostě je.

Fotografie: Pixabay

Podívejte se na to, jak podáváte svému okolí ruku

Je váš stisk energický? Domačkáváte všechny prsty a vůbec by vám ho mohl závidět i Schwarzenegger? Pak jste sebevědomí, sebejistí a otevření novým zážitkům. Naopak úchop ala leklá ryba svědčí o vaší plachosti a neurotičnosti. Myslete na to, až se budete příště ucházet o nové místo nebo poznávat nové lidi.

Jak je na tom vaše selfie? I to prozradí hodně

Čím níž svůj fotoaparát při pořizování této nezbytné momentky držíte, tím přátelštější jste. Příliš vám nezáleží na tom, co si o vás myslí vaše okolí. Koneckonců, při tomto způsobu nedáte svým followerům ani příliš na odiv to, co se ukrývá za vámi. Je tedy jedno, zda stojíte na pláži nebo v supermarketu. Duck face naopak svědčí o úzkosti a nejistotě.

Zdroj: ReadersDigest