„Bůh mi hodně dal, ale kousek po kousku si to vzal zpět.“ Slavná herečka popsala utrpení posledních 20 let

Fotografie: Flip Schulke / Creative Commons / Attribution 2.0

Její hvězda vzplála v 60. letech. Natočila mnoho slavných filmů a v její domovině nenajdete člověka, který by ji neznal. Život herečky však nebyl procházkou růžovým sadem.

Mary Chronopoulou měla všechno – slávu, peníze i krásné muže. Její život byl však plný různých dramat. Tato dáma příští rok oslaví už 90. narozeniny. Celých 20 let strávila kvůli zdravotním komplikacím v ústraní, ale před dvěma lety se opět ukázala na veřejnosti. Od té doby vystoupila v několika televizních pořadech, kde popsala své utrpení, kterým si celou dobu procházela.

Film s ní byl nominován na Oscara

Narodila s v roce 1933 v Aténách. Zde vystudovala divadelní školu a poprvé se objevila na plátně v roce 1954 jako komparzistka. V roce 1963 pak zazářila ve filmu Červené lucerny režiséra Georgiadise, který byl nominován na Oscara za cizojazyčný film. Ztvárnila i velké role na divadelních prknech a hvězdou byla až do 80. let.

Jak sama poznamenala, její život byl thriller. Úspěšnou kariéru, slávu a peníze však vystřídaly vleklé zdravotní potíže. V roce 1999 měla těžkou autonehodu s vážnými následky. Nikdy se již zcela neuzdravila. Postupem let tak skončila odkázaná na invalidní vozík a přibrala na váze, která se zastavila na 118 kg.

Vážila 118 kg a byla upoutána na vozík

Mary vzpomíná: „Byla jsem obézní monstrum na invalidním vozíku.“ Vytrpěla si mnoho bolesti, prošla i klinickou smrtí. Vše nabralo jiný směr před třemi lety, kdy se rozhodla se znovu postavit na nohy. Byl to pro ni velký boj. Nenáviděla práci s fyzioterapeutkou, ale postupně se začaly dostavovat první výsledky. Mary začala dělat první krůčky.

Fotografie: Freepik

A nemohla tomu uvěřit, ještě nedávno ji umývali v posteli, protože se sama nedostala do koupelny. Pak začala vyhrávat i nad svojí váhou a podařilo se jí zhubnout na 62 kg, což její pohyblivost ještě více zlepšilo. Nyní si tato dáma užívá podzim svého života, chodí dokonce i do kaváren a do svého soukromí nechala po dvaceti letech nahlédnout i veřejnost.

V jednom z rozhovorů, jež poskytla, nechala promítnou i fotku z jejího nejtěžšího období. Chce být inspirací i ostatním lidem. I když je vám přes 80 let a váš život se zdá být ztracen, vždycky jde něco udělat. Ve videu se můžete podívat, jak tato dáma, která brzy oslaví 90. narozeniny, neztratila mnoho ze svých, kdysi tolik obdivovaných, půvabů.

Zdroj: Fanpage