Chtěli byste mýt okna jen dvakrát ročně? Žádný problém díky překvapivému řešení

Fotografie: Freepik

Asi to znáte: když je venku zataženo, okna se zdají být docela čistá. Jakmile na ně ale zasvítí, zhrozíte se a vzpomínáte, kdy jste je naposledy myla. Že to není tak dávno? Potom jste možná nepoužila správnou taktiku. Že jste vyzkoušela všechno? Jste si jistá?

Možná patříte k těm šťastným ženám, které svůj ideální postup už našly. Možná vám vyhovuje Okena roztíraná novinami, možná okna myjete octem, šamponem na vlasy nebo saponátem na nádobí, stíráte poctivě stěrkou nebo jste si pořídila speciální elektrickou stěrku. Dobré výsledky mívá roztok černého čaje v kombinaci s papírovými utěrkami. Další triky pro okna beze šmouh:

  • Nikdy neumývejte okna ve chvíli, kdy na ně svítí slunce. Šmouhy jsou pak zaručeny.
  • Vyhněte se hadrům, které pouští chlupy.
  • Použijte lešticí přípravek na bázi alkoholu, nebude se tak rychle odpařovat a stihnete vyleštit celé okno.
Fotografie: Freepik

Váš manžel pravděpodobně ukrývá v garáži poklad!

Na tento způsob mytí oken přišla jedna hospodyňka, když po náročném mytí oken svého bytu zahlédla před domem souseda, jak myje auto. V tu ránu ji to napadlo … odběhla do garáže a donesla z ní hadr na auto. Tento speciální hadr na karoserie a skleněné plochy aut na dotek připomíná gumu a je vyrobený ze speciálního syntetického semiše. Obvykle bývá žlutý a prodává se ve speciálním pouzdře.

Naše hospodyňka neváhala a zkusila šmouhaté okno umýt manželovým hadrem. Nestačila se divit: po šmouhách ani památka! Od té doby umývá okna svého bytu ráda, protože ví, že až na ně zasvítí sluníčko, neobjeví se žádné nečekané nedokonalosti, a její okna teď patří mezi ty nejčistší široko daleko.

Pokud se tedy chystáte na mytí oken, doporučujeme, aby mu předcházela důkladná revize garáže a manželových hadrů na auto. Pokud ale nechcete podstupovat boje, raději si pořiďte jeden svůj vlastní. Uvidíte, že se vám investice vyplatí.