Na čištění pračky stačí pouhých pět minut. Důležitá je ale pravidelnost a pračka se vám odvděčí dlouhou životností

Fotografie: Depositphotos

Pračka je základním vybavením každé rodiny. Je ale o ni potřeba pečovat, aby vyprané prádlo bylo opravdu čisté. Někdy se stane, že prádlo je sice vyprané, ale kvůli špinavé pračce obsahuje bakterie, které mohou způsobit kožní potíže.

Dříve naše babičky praly ve vaně s valchou. V dnešní době máme automatické pračky s mnoha funkcemi, které perou na nízké, ale i vysoké teploty, a některé z nich nám prádlo mohou i vysušit. Jedná se tedy o věc, bez které si dnešní život neumíme představit.

Nejen, že je prádlo hezky vyprané, ale také nám pračky šetří čas. Taková pračka není levnou věcí, a proto je potřeba o ni pečovat. Zjistěte, jak chránit funkce pračky co nejdelší čas.

Fotografie: Freepik

Chraňte svou pračku pomocí běžných produktů

Takové tajemství čištění pračky nestojí na drahých a nedostupných přípravcích. K dokonalému vyčištění pračky vám stačí kyselina citronová. Na 5,5 kilogramovou pračku budete potřebovat šest pytlíčků kyseliny citronové po patnácti gramech.

Pokud máte pračku na více kilogramů prádla, můžete použít až sto gramů kyseliny citronové. Tato kyselina je čistě přírodní, a proto nehrozí, že byste poškodili těsnění u bubnu pračky nebo některé plastové hadičky i trubky.

Jak postupovat při použití

Kyselinu citronovou umístěte do dávkovače pro prací prášek. Nyní pračku spusťte na cyklus s nejvyšší teplotou. Nejlépe program bavlna 90-95 °C. To je vše! Pomocí tohoto běžného produktu vyčistíte vodní kámen uvnitř pračky, v hadicích a celkově v celé pračce. Abyste se o tomto postupu, a především o účinnosti kyseliny citronové přesvědčili, napusťte vodu do konvice a nasypte do ní trochu kyseliny citronové. Nechte v konvici uvařit vodu a poté vylijte. Uvidíte, že vodní kámen bude pryč, a to pouze mávnutím kouzelného proutku.

Zdroj: HGTV