Geniální způsob čištění toalet a koupelen za pomoci jedlé sody. Drahé prostředky z obchodu již nebudete potřebovat

Fotografie: Depositphotos

Vlhkost v koupelně postupem času způsobuje stopy vápence a hlavně výskyt plísní. Na dně toalety se navíc může usazovat vodní kámen.

Pokud koupelnu a toaletu pravidelně neudržujete, objeví se černé skvrny a z trubek může začít vycházet zápach. V případě, že chcete vyčistit toaletu a koupelnu tak, aby místnosti zářily, stačí použít suroviny, které máte zaručeně doma. Jednoduše tak odstraníte plísně, zápach z trubek i stopy vodního kamene, které se v koupelně objeví. A to ekologicky.

Fotografie: Pexels

Jak dezinfikovat záchodovou mísu

Při odstraňování nečistot a odvápňování postupujte následovně. Použijte jednu lžíci jedlé sody se dvěma lžícemi pracího prášku a stejným množstvím bílého alkoholového octa. Vymačkejte také šťávu z jednoho citronu. V míse smíchejte prací prášek s jedlou sodou. Přidejte citronovou šťávu a ocet. Následně směs míchejte do té doby, dokud nezískáte pastu. Nyní vše vylijte do záchodové mísy a nechte asi půl hodiny působit. Před spláchnutím toalety vydrhněte záchodovou místu kartáčem.

Fotografie: Freepik

Pokud chcete čistit podobným způsobem koupelnu, pak si připravte dvě lžíce octa a dvě lžíce jedlé sody. Umyvadlo nejdříve naplňte horkou vodou a nalijte do něj ocet a poté do něj nasypte sodu. Míchejte, aby se přísady rozředily. Do umyvadla namočte houbičku nebo hadřík a postupně vyčistěte veškeré povrchy v koupelně. Pokud stopy vodního kamene i tak přetrvávají, použijte houbičku k většímu potření.

Dva vynikající ekologické čističe

Věděli jste, že soda a ocet dokážou vyčistit takřka všechno ve vašem domě? Bílý ocet je dezinfekce, dokáže také bělit. Pomůže vám tak vyčistit nejen koupelnu, ale také kuchyň nebo okna. Vhodný je i na domácí spotřebiče. Jistě ho využíváte minimálně při vyvařování konvice. Kyselina octová je navíc účinná proti zápachu a nečistotám nahromaděným na různých površích v celém domě. Ocet vám tedy může být dobrým přítelem i při vymývání lednice nebo při úklidu obývacího pokoje.

Fotografie: Freepik

Jedlá soda se také od pradávna využívá k drhnutí mnoha povrchů. Používá se také na prádlo. Dokáže totiž oživit barvy a někdy zvládne i odstranit nepříjemné fleky. Kromě toho má jedlá soda antibakteriální účinky, a dokáže tak eliminovat plísně nejen v koupelně. Je to rovněž vhodná surovina na odstraňování nelibých pachů z košů, lednice nebo toalety. Kombinace jedlé sody a octa je navíc ekologická a v domácnostech takřka nenahraditelná.

Zdroj: Goodhousekeeping