Na praní prádla a zároveň čištění pračky lze použít surovinu, kterou má každá hospodyňka doma. Stojí jen pár korun

Fotografie: Freepik

Ocet je snad nejuniverzálnější pomocník v domácnosti. Využijeme ho v kuchyni, při úklidu, léčení štípanců a otoků, ale i při praní prádla. Při praní pomáhá jak pračce, tak i prádlu.

  • dezinfikuje a odstraňuje nečistoty
  • změkčuje tkaninu
  • bílí prádlo
  • odstraňuje skvrny a zápach z oblečení
  • odstraňuje mýdlový plak a mnoho dalších

Dezinfekce a odstranění zápachu

Je pouze jedním z mnoha účinků, kvůli kterým se ocet při praní používá. Perfektně odstraňuje zápach, dezinfikuje prané oblečení i buben pračky a zároveň odstraňuje znečištění. Stačí pouze nalít trochu octu do bubnu pračky a zapnout ji přesně tak, jak jste zvyklí. Na ocet nemusíte brát žádné ohledy.

Fotografie: Freepik

Změkčení tkaniny

Ocet změkčuje husté tkaniny, takže se používá pro změkčení jakékoli hrubé či na dotek nepříjemné látky. Kromě toho, že ocet změkčuje tkaninu také pohlcuje nepříjemné zápachy jakéhokoli druhu. Přidejte zhruba 100 ml octa přímo do bubnu pračky, než začnete prát. Ocet pro změkčení se využívá zejména pro praní ručníků, které mnohdy po vytáhnutí z pračky bývají velmi tvrdé, hrubé a nepoddajné.

Ocet jako bělidlo

Pokud nalijete do pračky ocet při praní bílého prádla, budete překvapeni, jak najednou prokoukne. Přidejte 100 ml octa do otvoru pračky na oplachování. Ocet Vám prádlo perfektně vybělí a zároveň ho zbaví nevzhledných žlutých pak. Používá se jak pro bílé oblečení, tak i pro bílé ložní prádlo, praní záclon i ubrusů. Také se používá pro praní velmi jemných věcí jen tak samotný bez použití jakéhokoli jiného pracího prostředku. V tento moment se ocet lije do otvoru pro prací gel.

Odstranění skvrn a nepříjemného zápachu

Aplikace octa při praní dokáže odstranit i nepříjemný zápach a skvrny. V tomto případě však nelijte ocet přímo do pračky, je třeba ho aplikovat přímo na oblečení. Postřikovačem naneste ocet na postižené místo. Pak vhoďte prané věci do pračky a zapněte ji. Opět touto metodou můžete odstranit úplně všechno např. záclony, oblečení, ložní prádlo.

Odstranění mýdlového plaku z pračky

Pokud nalijete ocet při praní do pračky, nemá to pozitivní účinky jen na Vaše vyprané prádlo. Ocet pomůže i vyčistit pračku. Rozpustí a odstraní usazené nečistoty včetně mýdlových usazenin. Pokud bude Vaše pračka čistá a bez usazenin, zajistíte jí mnohem delší životnost, než by tomu bylo bez jejího čištění.