Jednoduché kroky, jak přimět ostatní lidi, aby vás konečně měli rádi

Fotografie: Freepik

Získat si přátele nemusí být pro každého jednoduchou záležitostí, a proto byste měli vědět, jak se chovat, aby vás lidé měli co nejvíce rádi.

Ať už jste na večírku nebo na obchodní akci, vždy se najde někdo, komu všichni věnují větší pozornost. Pokud patříte mezi ty lidi, kteří by chtěli být také středem pozornosti, ale nedaří se jim získat přátele, podívejte se na těchto několik způsobů, jak vytvořit pozitivní atmosféru a přimět lidi, aby se s vámi chtěli přátelit. Není to tak složité, jak to může znít, jde především o základy lidského chování, které jsou v posledních letech opomíjeny.

Usmívejte se více

Čím více se usmíváte, tím přátelštěji a příjemněji působíte na ostatní. Některé studie také dokazují, že lidé mají tendenci napodobovat výrazy druhých, takže pokud se usmějete vy, se vší pravděpodobností se okamžitě usměje i osoba naproti vám. Mnohdy se také stane, že člověk může mít opravdu zkažený den a nečeká již nic povzbuzujícího. Pokud se ale na něj usmějete, přičemž ho hezky pozdravíte, jeho pudy ho rozhodně nenechají se zatmavenou myslí a ihned přijde na lepší myšlení. Takže, smějete se více!

Fotografie: Pexels

Upřímné komplimenty

Pokud konkrétnímu člověku složíte poklonu, pozná, že si s ním chcete vypěstovat přátelský a bezproblémový vztah. Ujistěte se však, že je váš kompliment upřímný a nikoliv falešný. Většina lidí totiž pozná rozdíl mezi pochlebováním a opravdovým zájmem o jejich osobu. Pokud tedy budete dělat vše pro to, abyste se druhému člověku zalíbil, avšak budete jednat falešně, většinu potenciálních přátel akorát tak odradíte. Není nad upřímnost a život bez přetvářek.

Fotografie: Freepik

Ukažte, že jste otevření

Pokud si chcete získat člověka na svoji stranu, vždy věnujte pozornost jeho řeči těla a navazujte s ním oční kontakt. Postavte se před osobu, se kterou chcete mít přátelský vztah, a vždy mějte ruce otevřené. Nikdy se během rozhovoru nedívejte na telefon a neotáčejte se k němu zády. Také mějte hlavu nahoře, nikoliv dole, aby vám lidé dobře viděli do tváře a mohli s vámi navázat oční kontakt. Toto je úplný základ, ale mnoho lidí už na základní zvyky bohužel zapomnělo.

Fotografie: Pexels

Zapamatujte si jména

Oslovení křestním jménem během rozhovoru pro někoho opravdu hodně znamená. Navíc budete vypadat tak, že o daného člověka máte opravdu zájem a věnujete se mu i přesto, že ho ještě pořádně neznáte. I když si myslíte, že jste vtipní a zábavní, ale přesto si nezískáváte pozornost ostatních, přehodnoťte, co říkáte a jak se chováte. Možná totiž neúmyslně vysíláte signály, že jste nepřístupní. Jednoduché změny, jako je oční kontakt, upřímné komplimenty a pozitivita, vám tak pomohou stát se magnetem pro přátele.

Zdroj: VeryWellMind