Zůstala jsem sama, ale těhotná

Těhotenství je jedno z nejkrásnějších období ženy. Samotný průběh těhotenství má ale každá žena různý. Někdo trpí nevolnostmi do 4 měsíce, jiná ani netuší, že je těhotná a pak jsou i případy, že své těhotenství žena nemá ráda. I tohle patří k ženám, spíše k ženským hormonům. Nicméně na těhotenství musí být dva. Ale co udělat, když zjistíte, že čekáte dítě a váš partner odejde?

Je to velice těžké rozhodnutí, které vás může ovlivnit do konce života. Neříkejte si ale: “ tohle nezvládnu, co jsem komu udělala, nemám na to, jsem fakt ubohá“. Našly by se určitě další a další myšlenky, či slova, která bohužel neprospívají ani vám, ani tomu malému. Každým rokem rostou tyto případy žen, které zůstanou samy a těhotné. Není to tedy nic neobvyklého, jen je to smutné. Není to ale konec světa. Možná byste měli být i vděčná za to, že jste těhotná. Víte kolik žen a dívek již dítě mít nemohou? Toto číslo je mnohem větší než to, že vás partner v tomto období opustí. Co tedy dělat?

Připojte se ke skupině, vše kolem těhotenství

Tím, že váš osud může být podobný s dalšími maminkami, naleznete v nich nejen pochopení pro vaše činy, či rozhodnutí, ale pomůžou vám i materiálně. Sice se říká: „dobrá rada nad zlato„, ale vaše dítě bude potřebovat oblečení, kojenecké pomůcky, postýlku a tohle není levnou záležitostí zvláště, když jste na to sama.

Hledej opravdové přátele

I když v telefonu, či na sociálních sítích máte spousty přátel, jen pár z nich jsou těmi opravdovými přáteli. Je to až zvláštní, pokud potřebujete pomoc, obrátíte se na ty, se kterými si píšete, voláte nejčastěji. Ale pomoci se tak rychle nedočkáte. Mít opravdové přátelé je skutečně důležité. Nejenže neztratíte kontakt s nimi, ale i s okolím, a budou vám moci pomoci jak po stránce psychické, tak materiální, fyzické.

Dula vám pomůže

Dula je starý řecký název a představuje ženu, která má bohaté zkušenosti nejen s porodem, ale i samotným průběhem těhotenství. Není již žádným tajemstvím, že mnoho žen se obrací právě na ně, protože svým způsobem mají v nich jistotu a pochopení. To je nejdůležitější pro nastávající maminku. Zkuste ji také oslovit a sami uvidíme, kolik pomoci v ní najdete.

Fotografie publikována se svolením od David Castillo Dominici Photography FreeDigitalPhotos.net