Cukrová pasta vyřeší problém nejedné ženy. Nechtěné chloupky na těle už nebudou mít žádnou šanci

Fotografie: Freepik

Každá žena touží po krásné a hladké pokožce bez chloupků po co nejdelší dobu. Ne každá má ale dobré zkušenosti s profesionálními přípravky na epilaci.

Pro krásu je třeba trpět, říkaly naše babičky. Dnešní doba jako by tomuto úsloví dávala za pravdu. Někdy dokáže být péče o dokonalý vzhled opravdu bolestivá a v případě epilace to platí hned dvojnásobně. Není tedy divu, že se internetem šíří různé recepty na domácí výrobu epilačních prostředků všeho druhu a ženy, které měly co do činění s velmi bolestivým odstraňováním chloupků například pomocí vosku, jsou lačné je vyzkoušet. Zvlášť pokud slibují dobrou účinnost a menší bolestivost.

Co je cukrová pasta a jak se vyrábí

Cukrová pasta je vlastně svařený cukr s vodou a citronovou šťávou. Je tedy naprosto přírodní a dá se i jíst. Na odstraňování nežádoucích chloupků ji používali už staří Egypťané, říká lékařka Cynthia Cobb. Díky propojení světa se tato metoda později rozšířila i do západního světa, kde si také získává své místo na slunci. Cukrovou pastu můžete zakoupit hotovou v obchodech, nebo si ji můžete daleko levněji vyrobit doma. Její výroba ale skýtá nebezpečí opaření, protože vroucí cukr má vysokou teplotu, a je tedy třeba velká opatrnost.

Fotografie: Freepik

Na domácí výrobu budete potřebovat 2 hrnky cukru krystal, 1/4 hrnku čerstvé vymačkané šťávy z citronu a 1/4 hrnku vody. Vyberte si hrnec větších rozměrů a ideálně s nepřilnavým povrchem. Vroucí hmota totiž během vaření dost prská a mytí celého okolí není moc příjemné.

Všechny suroviny dejte do hrnce a zahřívejte je na 110–120 stupňů Celsia. Cukr se začne tavit a postupně se směs surovin změní na čirou tekutinu. Reguluje teplotu tak, aby kapalina občas probublávala, ale nedostala se do divokého varu. Když změní barvu do zlatava, je hotová.

Fotografie: Freepik

Jak se neopařit a zbavit se nežádoucích chloupků

Na starší mělký talíř nalijte trochu studené vody a do té pak nalijte cukrovou hmotu. Je možné, že budete potřebovat talíře dva. Studená voda umožní, aby se cukr na talíř nepřilepil a zůstal dál tvárný. Vyčkejte asi 15 vteřin a pomocí namočené lžíce odlepujte okraje cukrové pasty od talíře a překládejte je doprostřed talíře. Cukrová hmota bude chvíli vzdorovat a roztékat se do okrajů. Podle toho poznáte, že je ještě příliš horká. Po chvíli začne být pasta pevnější a přestane se tolik lepit na lžíci.

Fotografie: Pixnio

To je okamžik, kdy můžete namočit ruce do vody a opatrně zkusit pastu zpracovávat rukama. Hrajte si s ní, překládejte ji a roztahujte ji jako žvýkačku. Po nějaké chvíli získá perleťový vzhled a už nebude průhledná. Hmota by se neměla příliš lepit na kůži, ale chloupky zachytí důkladně.

Nejčastěji se doporučuje rozetřít malé množství pasty pomocí prstů na kůži, kterou chceme zbavit chloupků, a nechat ji chviličku v klidu. Chloupky se na pastu nalepí a pak ji proti směru růstu chloupků prudce strhnete. Jsou ale známé i jiné způsoby a je potřeba vyzkoušet, který nejvíc vyhovuje právě vám.

Zdroj: Healthline