Ženské tabu jménem chloupky na obličeji. Odstraňte je účinnou maskou z kávové sedliny

Fotografie: Depositphotos

Většina žen se ptá, jak se zbavit chloupků. Metody domácí epilace vám pomohou zbavit se jich, a navíc vaši pokožku vyživí.

Kávový peeling na obličej si snadno vyrobíte sami ze surovin, které máte v kuchyni. Tato domácí kosmetika odlupuje odumřelou epidermis, vyhlazuje pokožku, zpevňuje ji a vyrovnává tón pleti. Pokud ji navíc obohatíte o olej, např. kokosový, zlepší se i její hydratace. Jedlá soda je zase účinnou složkou pro mnoho použití, ale po smíchání s trochou kávy se z ní stane přírodní přípravek pro vaši krásu. Tento přípravek nabízí rychlé a účinné výsledky, jež vás ušetří investic do krémů, které jsou často plné chemikálií.

Odstraňte chloupky na obličeji pomocí kávové sedliny

Zpomalit růst nežádoucího ochlupení je možné, aniž byste museli utrácet spoustu peněz nebo investovat do depilačních krémů či horkého vosku. Tohoto problému se můžete zbavit, pokud použijete trik, který se opírá o dvě snadno dostupné ingredience: jedlou sodu a kávu.

Směs jedlé sody a dvou lžic kávy nanesená na pokožku pomáhá zpomalit růst chloupků. Kombinace těchto dvou složek oslabuje vlasový folikul, takže chloupky jsou při dorůstání méně hrubé, a při použití ve formě masky jsou účinnější při odstraňování chloupků. Pro tento tip nemusíte investovat do kvalitní kávy. Ať už je rozpustná, nebo mletá, získáte zdravější a zářivější pleť. Tato směs funguje proto, že má skvělé exfoliační vlastnosti.

Jak směs připravit a jak ji používat

Míchejte jedlou sodu s kávou a trochou vody, dokud nezískáte hladkou konzistenci. Poté jemně masírujte oblast postiženou růstem chloupků. Budete potřebovat jednu polévkovou lžíci jedlé sody, dvě polévkové lžíce mleté kávy a dvě polévkové lžíce vody. Po nanesení směs nechte na obličeji působit přes noc. Druhý den ji smyjte vlažnou vodou. Výsledek zaručen! Nakonec naneste na pokožku hydratační krém. Jedná se o nezbytnou součást rutinní péče o pleť.

Fotografie: Depositphotos

Jak používat kávu pro tělo

Kromě použití kávy s jedlou sodou k odstranění ochlupení lze tuto složku využít jako peeling pro jemnou a hebkou pokožku. Doma ji můžete použít několika způsoby. Pokud si chcete připravit něco rychlého a snadného, je tento recept na kávový peeling s kokosovým olejem pro vás to pravé ořechové. Budete potřebovat 1/2 šálku kávové sedliny, 1/4 šálku kokosového oleje a 2 polévkové lžíce vody. Vše smíchejte dohromady a před opláchnutím vodou naneste na požadovanou oblast.

Připravit si můžete také kávovocukrový peeling, který vytvoříte smícháním 1/2 šálku kávové sedliny, 1/2 šálku cukru (můžete použít hnědý cukr), 1/4 šálku kokosového oleje a 2 polévkových lžic vody. Vše smíchejte a naneste na požadovanou oblast. Poté ji opláchněte čistou vodou.

Zdroj: Glamour