Dámské spodní prádlo podle typu postavy

Ačkoli dámské spodní prádlo není pod vrchní vrstvou oblečení vidět, i tak záleží na jeho pohodlí, vzhledu i správné velikosti. Bohužel většina žen volí své negližé špatně, vybírají si nevhodné velikosti a spodní prádlo je následně tlačí, zařezává se nebo deformuje jejich přednosti – prsa přetékají přes košíčky, lem kalhotek se zařezává do boků. Ať už máte dokonalou postavu nebo vám příroda do vínku nadělila nějaké to kilo navíc, i vám může dámské spodní prádlo slušet a lichotit. Stačí si jen mezi nepřeberným množstvím vybrat takové, které dokonale sedne právě vašemu typu postavy.

Jak vybrat dámské spodní prádlo podle typu postavy?

Při výběru spodního prádla se nelze řídit jen jeho vzhledem. V potaz musíte brát správnou velikost košíčků, dostatečný obvod zapínání i padnoucí spodní díl kalhotek. Při rozhodování vám může pomoci váš typ postavy. Uvidíte, že následný výběr bude o to jednodušší!

 • Tvar: Přesýpací hodiny

  Máte-li větší prsa, oblé boky a urostlejší nohy, pak by vám mohly dokonale sednout oblíbené brazilské kalhotky, které opticky zmenší zadeček a dodají mu přitažlivý oblý tvar.

 • Tvar: Hruška

  Ženy s užšími rameny, menšími ňadry a plnými stehny zalichotí svůdná tanga, díky kterým jejich zadeček bude vypadat přitažlivější. Co se týče výběru podprsenky, krokem vedle nemusí být trojúhelníkové modely, ani podprsenky s čtvrtkošíčkovými košíčky.

 • Tvar: Jablko

  Jestliže disponujete plnějšími prsy i boky, zatímco váš pas je spíše nevýrazný, pak si dopřejte podprsenku, jenž vaše ňadra pozdvihne a dá tak vaše přednosti na obdiv. U kalhotek se nebojte volit modely s vyšším pasem, které zakryjí spodní část bříška.

 • Tvar: Obrácený trojúhelník

  Máte-li široká ramena, větší poprsí a úzké boky, pak vám doporučujeme investovat do pořízení kalhotek s vysokým střihem nebo bokových kalhotek, které si díky svým delším nohám můžete dovolit. U podprsenky se vyhýbejte modelům se silnou výztuží, kterou díky plným ňadrům opravdu nepotřebujete. Naopak si vyberte takovou, která dodá ňadrům dostatečnou oporu.

Obrázek: pixabay.com