Dekorace k falešným krbům

Ať už máte krb skutečný, falešný či elektrický je to bezesporu dominanta celé místností. Krb dokáže vykouzlit pohodu, romantickou atmosféru už jen tím, že prostě je. Proč ho tedy „nepřikrášlit“ stejně, jako kdyby byl opravdový. Ke každému správnému krbu patří i dekorace, která ještě umocní atmosféru. Mezi krbovou dekoraci patří svíčky, košíky na dřevo, uhlí nebo brikety, šišky, polínka, krbové náčiní a další. Jestliže vůbec krb nemáte, ale přesto po něm toužíte, můžete mít jeho repliku během 10 minut. Pokud máte alespoň malinký kousek místa, kde by mohl stát předpokládaný krb, prozradím vám, jak na to.

I falešný krb vyčaruje útulnou atmosféru

Pravděpodobně většina z vás bude mít už nějakou zkušenost s aplikací samolepicích tapet. Existují i 3D tapety, které vyobrazují krby různého provedení. Je libo kombinace dřeva, cihel, kamenů, bílý, šedý, hnědý? Některé vypadají velmi reálně, a pokud si před něj postavíte i tu pravou krbovou dekoraci, splní bezpochyby svůj účel. Výhodné je to především do paneláků, kde nehrozí, že by vůbec někdy nějaký krb stál. Tapety vyobrazující krb se nabízejí ve starodávném, romantickém i moderním provedení. Záleží jen, kterému stylu dáte přednost.

Zrcadlo nebo obraz?

Nad krbem by se možná hodilo zavěsit poličku ideálně ve stejném či podobném provedení, jako je krb samotný. Nahoru pak ještě pověsit zrcadlo s odpovídajícím rámem nebo obraz. Celá paráda vás rozhodně nevyjde nějak draho. Pokud by vám přece jen chybělo kouzlo ohně, je možné si zapálit svíčky nebo koupit pro tyto speciální večery stolní bio krb. Ten nezabírá mnoho místa a dopřát si ho můžete i v paneláku.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net