Deodorant, který funguje a neškodí!

Deodorant, který zaručeně funguje a ochrání vás před pocením i na 48 hodin? Milé dámy, nežijeme přece v pohádce! Pocení je sice přirozený, leč nepříjemný proces těla. A nepříjemný není sám o sobě, neboť pot je tvořen především vodou. To, co vám na nevzhledných kolečkách v podpaží tolik vadí, je zápach, který je způsobem bakteriemi, jež se společně s vodou vyplavují z těla. Z televizních reklam i obchodních letáků na vás vykukují zázračné přípravky slibující blokování pocení. Takový deodorant buď vůbec nefunguje, nebo funguje takovým způsobem, že vám v podstatě škodí – vaše játra pak trpí o to více, neboť musí vyloučit toxiny, jež přirozeně odchází z těla. Nabízí se proto otázka: existuje nějaký deodorant, který funguje a neubližuje?

Pozor na deodorant se solí hliníku

Příběhem zcela pro sebe jsou deodoranty fungující na principu rychlého rozkladu bakterií. V takových výrobcích jsou soli hliníku, které prochází opačným směrem přes kůži do těla a dělají vám v těle neplechu. Vzhledem k tomu, že hliník patří mezi neurotoxiny se není čemu divit, že podobné deodoranty způsobují škody na centrální nervové soustavě. Od takových rychle ruce pryč. 

Vyrobte si zdravý deodorant, který vašemu tělu neuškodí

Věřte nebo ne, ale i v záplavě drahých, škodlivých a nefungujících přípravků existuje cesta, jak se osvěžit i zdravě. Následující řádky vám prozradí poměrně jednoduchý recept na bezpečný deodorant, který si zvládnete připravit z běžných surovin. Nepočítejte s dokonalou 48 hodinovou ochranou, kterou vám slibují chemické přípravky z reklam a letáčků, ovšem i přesto můžete počítat s osvěžením, na které si velice rychle zvyknete.

Recept na personalizovaný deodorant

Potřebujete:

  • 1/4 šálku jedlé sody
  • 1/4 šálku arrowroot škrobu (možno použít i kukuřičný škrob)
  • 6-8 polévkových lžic extra panenského kokosového oleje
  • pár kapek esenciálního oleje dle vlastní libosti

Postup:

  1. Sypké suroviny smíchejte.
  2. Přidejte pár kapek esenciálního oleje.
  3. Postupně přidávejte kokosový olej.
  4. Důkladně hmotu spojte.
  5. Uložte vzniklý deodorant do uzavíratelné nádoby.
  6. Skladujte jej v chladu.

Měla by vám vzniknout pevná směs, do které když vložíte prst, nebude stékat, ale ulpí vám na kůži. Každé ráno po sprše si trochu směsi vmasírujte do podpaží.

Fotografie publikována se svolením Ambro FreeDigitalPhotos.net