Děti na „vodítku“ jsou pro mnohé lidi stále tabu. Známý bloger ale tuto formu výchovy prosazuje

dítě na vodítku
Fotografie: Freepik

Otec malé holčičky sdílel na Facebooku fotografii své dcery, kterou má přivázanou na delší šňůře. Věděl, že vzbudí kontroverze, ale měl potřebu vysvětlit lidem, proč je to pro jeho dceru dobré.

Možná už jste se setkali s tím, že někteří rodiče mají malé dítě přivázané na šňůře, aby ho měli neustále pod kontrolou. Postroje pro děti se prodávají v různých variantách. Jejich účelem je především to, aby měl rodič o dítěti přehled, a mohl tak zabránit nebezpečné situaci, která na procházce může nastat. Mnozí lidé se však k těmto vodítkům na děti staví spíše negativně. Nemohou se zbavit představy, že dítě je uvázané jako pes.

Dcera je velký neposeda

Clint Edwards je 34letý bloger a zároveň otec tříleté dcery Aspen. Na svém Facebooku zveřejnil fotografii, pod kterou se strhla vášnivá diskuze. Malá holčička je zde vyfocená s batůžkem na zádech, z něhož vede delší popruh, který drží její otec. Pravdou je, že pohled na uvázané dítě vzbuzuje zvláštní pocity, nicméně Clint na svou obranu uvedla jasné argumenty, proti nimž se toho nedá mnoho namítat.

Jeho dcera je totiž velký průzkumník, a navíc je neuvěřitelně hbitá a rychlá. Nikdy nevíte, kde se ocitne v další vteřině. Přestože už jí jsou tři roky, rodiče jí stále nemohou plně důvěřovat. Její zvědavost je opravdu velká, a tak na výchovné pokyny rodičů velmi ráda a rychle zapomíná. V jejím případě by podle tatínka nebylo nijak zvláštní, pokud by se ztratila v nákupním centru a museli by ji vyvolávat rozhlasem.

Zabránili tak už několika nebezpečným situacím

Zkrátka se s manželkou dohodli, že pořídí tento důmyslný popruh, který je součástí jejího batůžku. Nijak jí tak nepřekáží v pohybu, ale rodiče mohou ihned zasáhnout, pokud by se chtěla třeba rychle rozběhnout k silnici. Fotografie je pořízena na farmářských trzích, kde bylo opravdu hodně lidí. Clint podotýká, že díky vodítku se mu podařilo zabránit tomu, aby jeho dcerka strčila ruku do stroje na zmrzlinu, a také tomu, aby vběhla pod auto.

popruhy pro dítě
Fotografie: Freepik

Rodiče klidných a poslušných dětí takové počínání možná odsuzují. Nikdy neměli problém se s dítětem domluvit na pravidlech a v blízkosti silnice jim stačilo chytit dítě za ruku. Rodiče hyperaktivních dětí nebo dvojčat si však tento vynález nemohou vynachválit. Ušetří si tak mnoho nervů. A tak mu na jeho podporu začali posílat fotografie vlastních dětí, které mají bezpečně přivázané.

Clint však doufá i v lepší zítřky. Většina dětí se dříve či později zklidní, a tak i on počítá s tím, že brzy bude moci malou Aspen z vodítka osvobodit. Momentálně však připouští, že jí stále ještě nemůže důvěřovat a nechce riskovat její bezpečí. Počítá s tím, že s odsuzujícími pohledy se bude potýkat i nadále, ale na jeho rozhodnutí stejně nebudou mít žádný vliv.

Zdroj: People