Nohy měkké a hladké i bez návštěvy pedikérky. Sen mnoha žen, který se teď stane realitou

Fotografie: Depositphotos

Každá žena chce mít krásně hladké a měkké nohy, ale návštěvy pedikérky se docela dost prodraží. Nyní už k ní nebudete muset chodit.

Při péči o tělo se nesmí zapomínat také na nohy a především na chodidla. A v letních měsících to platí dvojnásob. Víceméně byste jim měli alespoň malou chvilku věnovat každý den. Mnoho žen navštěvuje pedikérku, která se jim o jejich chodidla postará. Jenže pravidelné návštěvy se docela dost prodraží a ne každý člověk si to může dovolit. Naštěstí je tu snadnější způsob.

Jaký je postup

Celá procedura začne tím, že si pořádně umyjete nohy. Do misky nalijte horkou vodu a do ní přidejte 4 lžíce jedlé sody. Jakmile bude mít voda příjemnou teplotu, ponořte do ní nohy. Otřete pokožku pouze pomocí rukou, rozhodně nepoužívejte ručník. Poté na čisté a suché nohy rozetřete malé množství jedlé sody a navlékněte si teplé ponožky.

Jaké jsou účinky

Při chůzi působí částice sody na chodidlo, změkčují pokožku a především odstraňují drsnou část. Ponožky ale musíte mít na nohou minimálně 2 hodiny. Poté nohy opláchněte vodou, osušte je a naneste nějaký voňavý hydratační krém. Pamatujte ale na to, že tato procedura se musí opakovat. Až napodruhé totiž pocítíte, že položka vašich nohou je viditelně jemnější a příjemnější na dotek.

Následná péče

Po této lázni byste ještě měli odstranit ztvrdlou kůži pilníkem nebo elektrickým brouskem. Směřujte od prstů k patě a příliš netlačte, protože nesmíte poranit okolní jemnou kůži. Poté použijte peeling a tím nohy pořádně promasírujte. Nyní přichází na řadu nehty, ty zastřihněte kleštičkami do rovna. Tomuto kroku věnujte velkou pozornost.

Fotografie: Pexels

Následně nehty zarovnejte pilníkem a také opatrně zatlačte nehtovou kůžičku. Pokud si lakujete nehty, nyní přichází řada na nanesení laku. Protože kdybyste nejprve nanesli krém, lak na nehty už by vám rozhodně nedržel.

Zdroj: Healthline, Healthline