Zapomeňte na barvení šedin chemickými barvami. Přírodní barvení odvede daleko lepší práci za podstatně méně peněz

Fotografie: Depositphotos

Abyste se vyhnuli nepříjemnostem spojeným s chemickými barvami, je káva přírodní alternativou, kterou můžete jednoduše zamaskovat své šediny.

Kdo říká, že káva slouží pouze k rannímu probuzení? Tento energetický nápoj se stal také velmi účinným a přirozeným barvičem vlasů a vy se nyní můžete podívat, jak ho správně použít. Většina žen se snaží vyhýbat šedinám, které je dělají na pohled staršími. Chemická barviva však obsahují toxické chemické látky, které mohou poškodit vlasy a podráždit pokožku hlavy. Přestože jsou účinné a okamžitě šediny odstraní, jsou v nich složky, jako například amoniak, PPD, p-aminofenol, sulfáty a další, které poškozují zdraví vlasů.

Přírodní tip na odstranění šedin pomocí kávy

Chcete-li si zachovat přirozenou barvu vašich vlasů a vyhnout se soustavnému barvení chemickými látkami, zvolte kávu. Ta jejich barvě dodá krásně hnědý odstín a navíc zamaskuje všechny přítomné šediny. Tento tip je však nejúčinnější na tmavě nebo světle hnědé či šedivé vlasy, nikoliv na blond vlasy. Káva je navíc složkou, která stimuluje růst vlasů a zabraňuje jejich vypadávání, protože chrání keratin. Je to tedy vlastně takový přírodní přípravek dva v jednom. K přípravě přírodní barvy vlasů budete potřebovat :

  • 2 polévkové lžíce mleté kávy, nejlépe bio,
  • 1 šálek vroucí vody.
Fotografie: Pixabay

Návod na přípravu

  • Nejlepší je připravit silnou kávu. Vložte tedy kávový prášek do vroucí vody a nechte nápoj zcela vychladnout. Poté ho přelijte do lahvičky s rozprašovačem nebo aplikátorem.
  • Po obvyklém umytí vlasů naneste směs na pokožku hlavy a několik minut ji masírujte. Můžete si také nasadit plastovou čepičku a nechat přípravek působit 30 minut. Malé množství této směsi můžete přidat do šamponu, abyste posílili barvu přímo u kořínků vlasů.
  • Následně vlasy opláchněte teplou vodou a jemně je osušte ručníkem. Pokud budete tento postup opakovat jednou nebo dvakrát týdně, postupně se zbavíte šedin a nebudete se muset uchylovat k toxickým barvám, které poškozují zdraví pokožky hlavy.
Fotografie: Freepik

Další tip na použití kávy k výrobě vlastní barvy na vlasy

Další metodou, jak se můžete zbavit šedých vlasů za pomoci kávy, je použití kávové sedliny. Připravte si tedy kávový nálev a nechte ho odstát, dokud nevychladne. Poté smíchejte 2 polévkové lžíce sedliny s přípravkem pro bezoplachovou péči o vlasy. Výslednou směs naneste na suché a čisté vlasy a nechte ji působit hodinu. Poté si vlasy opláchněte čistou vodou s bílým nebo jablečným octem, aby si zachovaly svůj krásný lesk.

Zkuste také přidat zelený čaj

Výhodou dua zeleného čaje a kávy je, že jde o další barvicí techniku plnou antioxidantů, která dodá vaší vlasové pokožce všechny potřebné vitamíny a minerály. K přípravě této směsi budete potřebovat :

  • 2 polévkové lžíce zeleného čaje,
  • jednu polévkovou lžíci mleté kávy,
  • čtyři bobkové listy,
  • 1 polévkovou lžíci kokosového oleje,
  • 150 mililitrů vody.
Fotografie: Freepik

Postup pro přípravu

Začněte tím, že vyvaříte zelený čaj a bobkové listy v obyčejné vodě. Poté tekutinu sceďte, nalijte do sklenice a přidejte kokosový olej společně s kávou. Vše smíchejte dohromady, dokud nevznikne hladká hmota. Pokud se chcete zbavit šedin, naneste toto přírodní barvivo ke kořínkům vašich vlasů. Hlavu si následně zabalte do plastové fólie a nechte směs 30 minut působit. Poté ji opláchněte. Tento postup lze použít také ke zbarvení obočí. Jednoduše směs naneste na 5 minut na celé obočí a poté ji opláchněte teplou vodou.

Zdroj: Healthline