Jak se nalíčit na ples

Ples je rozhodně jednou z velmi vyhledávaných událostí, a to nejenom mezi staršími, ale často také mezi teenagery, kteří si tak po absolvovaných tanečních chtějí vyzkoušet první tance. Jsou to hlavně dívky, které mají s přípravou na ples velké starosti, a to nejenom s ohledem na vhodný výběr šatů a doplňků. Dalším takovým oříškem může být líčení.  Je jasné, že to by mělo být skutečně dokonalé.

Makeup je základem

Z hlediska make-upu samozřejmě platí, že nic se nemá přehánět. Ideální je tedy zvolit skutečně velmi jemnou vrstvu, která by svým odstínem měla ladit s celkovým odstínem samotné pleti. Jedině tak bude obličej vypadat naprosto přirozeně. Důležité také je zaměřit se na to, aby make-up přirozeně splýval s pokožkou na krku. Jakmile máme hotovo, můžeme přistoupit k líčení očí.

Ideální jsou matné odstíny

Co nejvíce doporučují samotní vizážisté, to je jistě použití matnějších odstínů. Je to dáno také tím v jakém prostředí se ples koná. Často maximálně osvětlené sály tak nebudou na očích vytvářet výrazně zářivé odlesky. Samozřejmostí je zapracovat také na řasách, které by měly být zvýrazněné, ale pozor na jejich slepení. Hlavní roli hraje především celková přirozenost. Některé dívky mohou sáhnout i po umělých řasách. Jejich nabídka je neomezená. Mohou být přirozeně vyhlížející až extravagantní. Správný tip volíme také podle celkového outfitu.

Zapomenout nesmíme ani na obočí. To je vhodné vytrhat na požadovanou šířku, a následně lehce zvýraznit. Ideální možností je hnědá tužka, kterou rozestínujeme. Potom už stačí zvýraznění rtů, a kompletní plesové líčení může být hotovo. U rtů platí stejné pravidlo, jako u samotných očních stínů, že by se měly používat matnější odstíny, a rozhodně by neměly svou výrazností pohřbít celý jinak decentně upravený obličej.

Fotografie publikována se svolením marin Photography/FreeDigitalPhotos.net