Padnoucí podprsenka je alfou omegou celkového dojmu. Kromě správného výběru je nutná i péče

Fotografie: Steifer / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Výběr spodního prádla není zas tak jednoduchý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Tvar prsou i hrudníku je u každé ženy jiný. Zjistěte, na co se zaměřit, aby vám podprsenka padla.

Málokterá žena navštíví poradkyni, jež by jí ukázala, jaká podprsenka je právě pro ni ta nejlepší a na co se při jejím výběru zaměřit. Znát svou velikost prsou tak není jediným parametrem, podle kterého si vybrat podprsenku. Navíc se ukázalo, že až 80 % žen nosí špatnou velikost. Jak tedy určit správnou velikost a co dalšího při výběru podprsenky zohlednit?

Velikost podprsenky

Je základním parametrem, který by měla každá žena znát. Zjistit velikost prsou je jednoduché, ale musí se postupovat přesně. Vezměte si krejčovský metr a změřte obvod svých prsou v nejširším místě, obvykle přes bradavky. Metr by vás neměl škrtit, ale také by neměl být volný. Dávejte pozor, aby byl po celé délce opravdu vodorovně. Poté změřte obvod hrudníku těsně pod prsy.

V tabulce velikostí si pak jednoduše vyhledáte svou velikost. Důležité je však vědět, že velikost košíčků se mění úměrně s obvodem hrudníku. Velikost košíčku B tak bude při obvodu 70 menší než při obvodu 80. Pokud si tedy například zkoušíte velikost 75B a košíček je vám akorát, ale potřebujete menší obvod, pak je vaše správná velikost 70C.

Ramínka

Pokud se vám ramínka podprsenky zařezávají, pak máte špatně zvolený obvod podprsenky. Váhu prsou by totiž měl primárně držet obvod, nikoliv ramínka. Můžete dokonce pociťovat bolest v ramenou, která naznačuje, že váha prsou je držena ramínky, a to je špatně. Pokud máte větší poprsí, zvolte podprsenku se širšími ramínky, bude pro vás mnohem pohodlnější.

Košíčky

Malý košíček poznáte jednoduše tak, že vám přes něj prso „přetéká“ a tvoří viditelnou „bouli“. Ve velkém košíčku má zase prso moc velký prostor a košíček nepřiléhá ke kůži. Podprsenka se tak v tomto místě propadá, a to je také špatně. Možná budete muset vyzkoušet více typů košíčků, než najdete střih a tvar, který vyhovuje právě vám.

Kostice

Ty pomáhají podepírat prsa, ale často jsou spíše na škodu. Kostice by se neměly nikde zařezávat do kůže a končit by měly pod podpažím. V místě, kde se kostice spojují, by také měly přiléhat k tělu, ale neměly by na hrudní kost tlačit. Pokud je však mezi kosticemi a kůží mezera, je to také špatně a neplní tak podpůrnou funkci, jak by měly.

uložené podprsenky
Fotografie: Freepik

Péče o podprsenky

Zabalte podprsenku do igelitového sáčku a vložte ji minimálně na dvě hodiny do mrazáku. Nízká teplota zpružní látku a napomůže tomu, aby si košíčky dlouho udržely svůj stálý tvar. Mražení je dobré opakovat alespoň jednou za dva měsíce. Podprsenky také nikdy nepřekládejte košíčky na sebe. Do prádelníku je ukládejte vždy rozložené. Předejdete tak deformacím košíčků, které se špatně napravují.

Zdroj: Sovkusom