Nosíte stále podprsenku? Nestyďte se a zahoďte ji, prospěje to překvapivě i vašemu zdraví

Fotografie: Depositphotos

Mnoho žen nedá na podprsenku dopustit, ať již jako na módní doplněk, nebo na zaručenou oporu. Pravděpodobně neznají tyto důvody, proč ji nadobro zahodit.

V celé řadě případů má nošení podprsenky pozitivní dopad na vaše zdraví i na celkový vzhled poprsí. Jedná se zejména o situace, kdy má žena jednoduše příliš velká prsa a potřebuje podprsenku, která by jí poskytla dostatečnou oporu. Druhým nejčastějším případem je během těhotenství a kojení – to jsou prsa větší a těžká, takže se vazivo snadno potrhá a kůže vytahá. Ovšem ve všech zbylých případech byste ji měly zahodit. Zjistěte proč.

Zvýší se váš komfort a psychická pohoda

Možná tomu nebudete věřit, ale když si podprsenku sundáte, budete se cítit velmi pohodlně. Nezakusíte jen (netušenou) svobodu, ale také úlevu a uvolnění napjatých svalů. S tímto bodem jde ruku v ruce další, a sice úleva od bolesti ramen a krku. Tyto druhy bolesti jsou nejčastější při nošení příliš těsné a utažené podprsenky. Absencí podprsenky rovněž zabráníte nejrůznějším bakteriím, aby se zachycovaly na citlivé kůži v oblasti dekoltu a způsobovaly nepříjemné vyrážky a podráždění.

Fotografie: Freepik

Odložením této části spodního prádla si zajistíte i hlubší a klidnější spánek. Proto, jestli ještě některá z vás spí v podprsence, ji okamžitě sundejte a dopřejte si odpočinek alespoň v noci. Celkově budete moci lépe dýchat a váš cirkadiánní rytmus (biorytmus, respektive kolísání aktivity a bdělosti s určitou periodou) bude méně narušený. Dále se vám zlepší krevní oběh, jelikož vaše tělo a cévy nebudou stlačené.

Bez podprsenky budete více žádoucí

Pokud vás dosavadní argumenty nepřesvědčily, nezoufejte. Ještě jich několik existuje. V letních měsících jsou s nošením podprsenek spojené nevzhledné kruhy potu pod prsy. Tato propocená místa se ovšem dají snadno eliminovat, a sice odložením podprsenky. Díky volným prsům může vaše pokožka dýchat, pot se odpařuje a vám se pod prsy netvoří žádné „koláče“. Argumentem, který je spíše vsuvkou, je finanční úspora – podprsenky se totiž pohybují v řádu vyšších stokorun až tisíců.

Fotografie: Freepik

Předposledním argumentem je prosté potvrzení faktu, že ženy jsou bez podprsenek více sexy. Můžete si dovolit nosit hlubší výstřihy a muže také dokážou rozpálit vaše smyslné bradavky. Na závěr je dobré zdůraznit ještě jedno zdravotní hledisko, a sice provedenou studii, která 15 let sledovala poprsí 320 žen, jež se rozhodly odložit podprsenku. Za tu dobu se jim dle výsledků studie zvedly bradavky v průměru o 7 milimetrů, prsa byla pevnější a strie méně viditelné.

Zdroj: Shape