Jak správně vybrat oční stíny

Oční stíny dotvoří celkový vzhled oka. Jestliže se líčíte, jistě i vy máte nespočet barviček a odstínů, jež můžete libovolně kombinovat a vytvářet tak nové a nové variace. Vybrat oční stíny ale není jen tak a věřte nebo ne, ale spousta žen to dělá špatně, díky čemuž pro své oči volí nevhodné odstíny, které jim vůbec nesluší. Možná se podobných chyb s volbou očních stínů pletete i vy, aniž byste si to uvědomovali a možná jste dokonce přesvědčené, že vám zvolené barvičky lichotí. Omyl. V dnešním článku jsme se rozhodli blíže rozebrat, které oční stíny se hodí pro modré, hnědé i zelené oči, na které je tedy dobré vsadit horkou kartu a kterým je naopak lepší vyhnout se velkým obloukem. Pojďte s námi poznat pravdu!

Oční stíny pro modré oči

Modrá barva patří k chladným odstínům, a proto jí sluší odstíny teplejší, které ji zdůrazní. 

Tip pro každodenní líčení: pro líčení na běžný den své modré oči jen lehce podtrhněte, k čemuž se dokonale hodí světlehnědé odstíny s nádechem zlaté. Vhodnou barvou je i champagne.

Tip pro slavnostní líčení: nebojte se vybírat oční stíny v tmavších odstínech, které s vaší modrou duhovkou udělají hotové divy. Pro ženy, které se nebojí experimentů, doporučíme stíny s nádechem oranžové a bát se nemusíte ani broskvové.

Oční stíny pro hnědé oči

Hnědé oči jsou považovány za nejkombinovatelnější, neboť se k nim hodí pestrá škála odstínů.

Tip pro každodenní líčení: hnědé oči jsou krásné, proto je bohatě stačí podtrhnout bronzovými či zlatými odstíny. Vyhněte se tmavým odstínům hnědé, která by přirozenou barvu vašich očí mohla potlačit.

Tip pro slavnostní líčení: hnědým kukadlům bude slušet námořnická modř, která v kombinaci s kouřovým líčením vykouzlí doslova pohádku. Skvěle vypadá i kombinace s fialovou či zelenou – právě s tou můžete výborně experimentovat.

Oční stíny pro zelené oči

I zelené oči jsou snadno kombinovatelné a vybírat tak lze s pestré palety barev, bát se nemusíte ani výraznějších odstínů.

Tip pro každodenní líčení: chybou nebude, pokud sáhnete po kterémkoli z teplých odstínů hnědé. Ačkoli nebude působit výrazně, vašim očím prospěje a dodá jim ten správný nádech. Krokem vedle nejsou ani odstíny růžové se zlatým podtónem.

Tip pro slavnostní líčení: trefou do černého je temně fialová a to nejlépe v kouřovém líčení. S touto barvou dosáhnete dramatického vzhledu, který zaručeně upoutá veškerou pozornost.

Obrázek: pixabay.com