Oční stíny by měly k barvě očí padnout jako puzzle. Ladění stejnou barvou je však běžná chyba

Fotografie: Simon Law / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Líčení dodává ženám pocit výjimečnosti a také toho, že tím zdokonalují svou přirozenou krásu. Když k tomu přidají pár jednoduchých triků, stane se pro ně líčení velkým koníčkem.

Být na nějaké společenské události či večírku středem pozornosti bývá přání spousty žen. Většina z nich by toho chtěla docílit tím, že ostatní účastníky těchto akcí oslní svým vzhledem. I proto se snaží vybrat co nejhezčí šaty a co nejlépe se nalíčit. Speciální péči poté některé ženy věnují líčení svých očí, aby si jich mužská polovina populace všimla a ocenila jejich krásu. Nejlepším způsobem je oční stíny sladit s barvou očí, s čímž vám pomohou tyto triky.

Trik pro hnědé oči

Ženy, které mají hnědé zbarvení očí, mají vše o trošku jednoduší. K hnědým očím totiž ladí prakticky každá barva očních stínů, a proto mají poměrně široký výběr. Nejideálnější kombinací jsou však zemité barvy v kombinaci s černou či hnědou řasenkou. Pokud máte tmavší hnědou barvu očí, doporučuje se nanést také trochu fialové či měděné barvy, čímž vytvoříte takzvané kouřové oko.

Trik pro modré oči

Dámy, jež mají své oči modré, jsou předurčeny k tomu, že mohou o něco více experimentovat se štětcem na oční stíny. Nejideálnější kombinací jsou pak teplé a kontrastní odstíny, mezi něž patří například perleťová nebo zlatá barva. Tyto kontrastní barvy více zvýrazní barvu vašich očí a více na ně upozorní. Pro variantu kouřového oka se pak ideálně hodí kombinace stříbrné a nějaké pastelové barvy.

Trik pro zelené oči

Poslední kategorií žen jsou ty, které mají své oči zelené. Těm se nejvíce doporučuje dodržovat barvu stínů v odstínu červeného vína, kdy dosáhnou nejvyššího kontrastu oproti svým očím. Světle fialová či levandulová barva v kombinaci s černou oční linkou dokáže také vytvořit krásnou kombinaci barev, jíž si každý všimne na první pohled. Černá linka nádherně zvýrazní přirozenou krásu vašich očí.

modelka s očním líčením
Fotografie: Pixabay

Vnímejte zaběhlé postupy

Mezi nejčastější rady patří to, že se nevyplácí si oční stíny dělat ve stejné barvě, jako je vaše barva očí. Barvy pak totiž tak nějak splynou v jedno a vaše oči budou nevýrazné, což je přesně pravý opak toho, čeho chcete dosáhnout. Posloucháním těchto rad tak jistě docílíte toho, že vaše oči budou vždy krásně sladěné a budou středem pozornosti každé společnosti, do které zavítáte.

Zdroj: Haber