Jak vybrat správné plesové šaty?

Plesová sezona je pomalu za dveřmi a s ní i povinnost vybrat si správné plesové šaty. Ačkoli se to na první pohled jeví jako snadný úkol, ne vždy se představy setkají s realitou. Každá žena chce vypadat jako dáma a na společenské události se stát středem pozornosti. O to důležitější je vybrat skvěle padnoucí plesové šaty, ve kterých budete nejen vypadat skvěle, ale ve kterých se především budete dobře cítit. Pamatujte, že šaty visící na ramínku, do kterých jste se zamilovala doslova na první pohled, nemusí slušet právě vám – spoléhat se tedy jen na otázku vkusu není na místě. Chcete-li poradit, jak si správně vybrat plesové šaty a stát se hvězdou večírku, pak si nenechte ujít následující řádky!

Plesové šaty – jak to vidí etiketa?

Hned zkraje nutno říci, že dávno odzvonilo dobám, kdy módním trendům velely krátké či koktejlové šaty. Vyrazit si v dnešní době na ples v koktejlkách by pro vás byla společenská smrt a neodpustitelné faux pas. Vhodnou volbou jsou dlouhé plesové šaty, které mohou být na ramínka i bez a mohou mít jakoukoli podobu. I v dlouhých šatech si budete připadat jako dáma, není nutné vystavovat na obdiv holou kůži a čekat na potlesk.

Ideální plesové šaty pro každou postavu

Říká se, že ty pravé plesové šaty poznáte již na první pohled. Věřte nebo ne, ale něco na tom přeci jen bude. V šatech, ve kterých se rozhodnete vyrazit do společnosti, byste se měla cítit jistá a svá. Netřeba se soukat do modelů, které jsou sice aktuálně nejvíce trendy, ale vy si v nich připadáte nepřitažlivá. I ženy trápící se pro svou postavu – například povolenější bříško po porodu –  si nemusí zoufat. S pomocí kvalitního stahovacího prádla si i ony mohou vyrazit do společnosti nabyté sebevědomím. Do prádla je sice potřeba investovat, ale výsledek stojí za to!

Jak sladit plesové šaty a doplňky?

710377_2Vybrat si plesové šaty není prvním a posledním úkolem, který musíte před společenskou akcí zvládnout. Důležité je ideálně je sladit s ostatními doplňky – jako jsou boty a kabelka. Právě kabelka představuje neodmyslitelnou součást vašeho večerního vzhledu. Nejenže podtrhne celkovou vizáž, ale zároveň si do ní můžete uložit vše potřebné.