Při výběru kalhotek je nejdůležitější brát ohled na tvar zadečku. Vynaložené úsilí za výsledek jednoznačně stojí

Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Každému typu postavy sluší trošku něco jiného. Některé přednosti chcete zvýraznit a nedokonalosti potlačit. To stejné platí i při výběru kalhotek.

Většina žen ví, který střih šatů nebo kalhot jim nejlépe sedne. Stačí znát svůj typ postavy a vědět, kde je slabší místo a kde naopak to, jímž se můžete chlubit. Tvary dámských zadečků jsou také různé. Často souvisí s typem postavy, ale nemusí to tak platit vždy. Pokud nemáte dokonale kulatý zadeček, nezoufejte, výběrem vhodného spodního prádla ho můžete opticky učinit lichotivější.

Zadeček ve tvaru obráceného srdce

Větší část zadku je ve spodní části. Boky jsou kulaté souměrně se zužují ke štíhlému pasu. Tento tvar pozadí je velmi lichotivý, a proto není potřeba nic zakrývat. Nejvhodnějším typem kalhotek jsou ty bikinového typu, tedy více vykrojené. I tanga jsou pro vás dobrou volbou, pokud vám jejich nošení nevadí. Vyhýbat byste se měly kalhotkám, které zakrývají velkou plochu hýždí, opticky by vám dělaly větší pozadí. Kalhotky by měly být bezešvé a otvory pro nohy dostatečně volné, jinak na takto kulatém zadečku budou vytvářet nepřirozené zářezy a vyboulení.

Dokonale kulatý zadeček

Proporce jsou rovnoměrně rozloženy v horní i spodní části. Na rozdíl od tvaru srdce má však v pase výrazné zakončení. Často se vyskytuje u žen, které mají tvar postavy hruška nebo přesýpacích hodin. Tomuto zadečku nejvíce sluší vysoko vykrojené kalhotky nebo tanga. Ani tady by se zadeček neměl celý schovávat v kalhotkách a pozor na upnuté nohavičky, jež opět vytvoří nevzhledné a nepřirozené rýhy.

Tvar do obráceného trojúhelníku

Tento tvar zadečku připomíná písmeno V. Většina objemu je v horní části hýždí a směrem dolů se zadnice zužuje. Potřebujete tedy dostat více objemu do spodní části zadečku. K tomu se nejlépe hodí kalhotky, které mají delší nohavičky. Mohou to být elastické nohavičkové kalhotky typu chlapeckých boxerek. Nohavičky by měly být alespoň tak dlouhé, aby zakrývaly nebo přesně sedly do hýžďové rýhy. Tak vašemu zadečku opticky dodají na objemu. Také krajka nebo detaily kolem otvorů pro nohy pomohou ještě zvýraznit tento efekt. Vyhýbejte se vysoko vykrojeným kalhotkám.

ženy ve spodním prádle
Fotografie: Freepik

Čtvercový typ zadečku

Má podobnou šířku podél celých bloků. Tuk je rozložen rovnoměrně, proto je tento zadeček spíše plošší. Je tedy dobré se soustředit na přidání objemu do středové části. Tomu pomůže krajkové zdobení nebo kalhotky s potiskem. Nohavičky mohou být klidně i vykrojené, ale měly by mít vysoký nebo středně vysoký pas, aby definovaly konec zadečku. Nic nezkazíte ani kalhotkami s delší nohavičkou nebo šortkami. Vyhýbejte se však jednobarevným látkám.

Zdroj: Reader’s Digest