Krásná pleť vychází z nitra. Jak vám k ní může pomoci kolagen?

Ani nejlépe sestavená kosmetická rutina pleti nepomůže, pokud tělo nedostává to, co potřebuje. Pro krásnou pleť je třeba udělat víc. Zdravá životospráva, vyvážená strava, dostatek spánku a vyřazení škodlivých faktorů jsou základem. Dále ji můžete podpořit dostatečným přísunem vitamínů, minerálů a kolagenu.

V pubertě akné, později pigmentové skvrny a ochablost, po třicítce první vrásky… Těch problémů s pletí, které žena během života řeší, je dost. Zejména akné je často do značné míry záležitost hormonálních změn a je třeba jej řešit s dermatology. No o pleť je třeba i správně pečovat, abyste eliminovali nejen tvorbu různých nedokonalostí, ale zejména postupnou ztrátu elasticity a s tím spojenou tvorbu vrásek. Dermatoložka Jana Molčanová radí: „Kromě pestré stravy a doplňků s obsahem kolagenu, užívání vitamínů (A, C, B, E), zinku, mědi a jiných stopových prvků, je v tomto boji důležitý dostatečný příjem tekutin, ochrana před slunečním zářením, dostatek kvalitního spánku, minimalizace stresu a kvalitní kosmetická péče.“

Za zdravou strukturu a elasticitu kůže však odpovídá také kolagen, stavební bílkovina, která tvoří podstatnou část pohybového aparátu a až přibližně 80% kůže. Tělo si jej tvoří samo, ale už kolem třicítky se jeho produkce snižuje a dochází k prvním průvodním znakům stárnutí, jako jsou vrásky, bolesti kloubů, oslabení vlasů a nehtů. Proto je důležité v péči o pleť dbát také na příjem kolagenu. “Z hlediska estetické dermatologie je kolagen důležitý pro zachování pevné a pružné pokožky, zdravých nehtů a vlasů,” dodáva doktorka Molčanová.

Pokud jde o doplňky stravy s kolagenem, dnes už naštěstí je z čeho vybírat. Kolagen ve formě doplňku se získává z vedlejších produktů dobytka nebo ryb, a to štěpením molekul kolagenu na fragmenty. Tak vzniká kolagenový hydrolyzát. Ale nejlepší kolagen na pleť by měl pocházet z dobrých živočišných zdrojů, být bioaktivní a měl by být také 100% čistý. Česká značka Inca Collagen je již 7 let na českém a slovenském trhu jedničkou mezi kolageny, protože vsadila na maximální čistotu a šetrné štěpení pomocí specifických enzymů. Díky tomu jsou jeho fragmenty bioaktivní, se zachovanou strukturou helisy, díky které je lidské tělo rozpozná, využije na tvorbu nového kolagenu. 

Navíc jde o čistý kolagen bez příměsí, mikronizovaný do jemného prášku, který stačí rozmíchat ve sklenici vody nebo džusu a vypít. Je to mořský kolagen, který nemaskuje přirozené aroma ryb zbytečnými příchutěmi, které by křehké kolagenové fragmenty mohly narušit a zkomplikovat jeho vstřebávání.

Když Inca Collagen začnete užívat pravidelně a v doporučené denní dávce, má výborné účinky na pleť:

  • podporuje její strukturu, zlepšuje elasticitu, působí hydratačně, zpomaluje vznik vrásek, redukuje výskyt jemných linek
  • působí regeneračně, pomáhá i při akné a na regeneraci po něm,
  • pomáhá hojit jizvičky a drobné ranky na pleti,
  • pomáhá předcházet vzniku pigmentových skvrn,
  • je výborným pomocníkem v létě, napomáhá odolnosti pleti proti negativnímu vlivu slunečního záření, opálení s kolagenem déle vydrží.

Kromě toho posiluje chrupavky, klouby, zpevňuje kosti a podporuje velké množství tkání v těle. Je proto univerzálním doplňkem nejen pro ženy, ale i pro muže, kteří se rádi hýbou, profesionální sportovce a seniory. Maminkám po porodu může pomoci k rychlejšímu zotavení. Díky těmto skvělým účinkům nejen na pleť si Inca Collagen získal již více než 200 tisíc spokojených zákazníků. “Musím říct, že takovou pleť jako mám nyní jsem několik let předtím neměla, vlasy mám zdravější a lesklejší, také pravidelně běhám a netrápí mě bolest kloubů… mohu tento 100% přírodní mořský kolagen doporučit,” hodnotí užívání Inca Collagen Edita Němcová.

Chovejte se ke svému tělu s respektem, aby vám sloužilo co nejlépe. Odmění se vám za to kromě jiného i krásnou pletí. A Inca Collagen vám v tom pomůže.