Nikdy nenavazujte bližší vztah s někým, kdo dělá některou z těchto věcí. Můžete si zbytečně zkazit život

Fotografie: Freepik

Sázka na romantický vztah nám nemusí vždy vyjít. Ovšem pokud si dáte pozor na určité charakteristiky, pak toto riziko minimalizujete.

Když vstupujeme do romantického vztahu, obvykle si představujeme, že v něm prožijeme i celý zbytek života. Láska zkrátka a dobře takové růžové brýle mívá. Ovšem někdy mohou už první počáteční signály ukázat, že váš protějšek o něčem takovém rozhodně nesmýšlí. Pokud tedy i vy navazujete novou známost, zamyslete se nad chování svého partnera, a zjistěte, zda právě on nedělá některou z těchto sedmi věcí.

Jen nerad mluví o sobě

Když se vidíme s někým, kdo je nám blízký, je zcela samozřejmé, že se mu chceme svěřit s tím, co jsme během předchozího dne zažili zajímavého. Mělo by jít ovšem o vzájemnou tužbu, a to i ze strany mužů. I když pánové tvorstva bývají zpravidla o něco nemluvnější než ženy, přesto by měli alespoň občas něco o svém pracovním dni nebo všedním životě prozradit. Pokud to nedělají, znamená to, že to s vámi nemyslí vážně.

Nechce se setkat s vaší rodinou

Ano, rodinná setkání nejsou u mužů právě na horních příčkách žebříčku oblíbenosti. Pokud však usilují o přízeň ženy, kterou milují, čas od času se překonají. Pokud se ovšem váš vyvolený vyhýbá podobnému kontaktu už několik měsíců a hledá si stále průhlednější a neuvěřitelnější výmluvy, pak tady zcela jistě nebude něco v pořádku. Zkuste s ním na toto téma promluvit, ale pokud to nepomůže, jděte raději o dům dál.

Nekoupí nikdy to, co potřebujete

Mělo by jít o naprostou samozřejmost. Došlo vám v lednici mléko a váš partner o tom ví, ale přesto ho nepřinese? Na rande chodí zásadně jen k vám domů, ale nikdy ho nenapadne se za uvařenou večeři nebo cokoliv jiného nějak odvděčit? Odmítá se s vámi podělit o svůj balíček žvýkaček? Pak je zcela jasné, že jde o nenapravitelného sobce, který se pro vážný vztah zkrátka a dobře nehodí. Ani to s ním nezkoušejte, nedopadlo by to dobře.

Stále mění to, co o sobě říká

Mívá v kapse množství nejrůznějších historek. Ale když vám je po nějakém čase vypráví znovu, podezřele se mění. A totéž se stává i ve chvíli, kdy vám (obvykle po značném naléhání) svěří nějaké detaily ze svého života. Vedle takových lidí si poté připadáme jako blázni. A navíc – pokud jim nemůžeme věřit v takto banálních věcech, jak bychom jim mohli věřit po celý zbytek života? Vztah na takových základech zkrátka nemá budoucnost.

Měří vám dvojím metrem

Zásadně rozlišuje to, co a jak děláte vy, a jak to dělá on. Jinými slovy – to, co u sebe toleruje, vám nehodlá odpustit ani náhodou. Vrací se každý pátek z hospody ve značně podroušeném stavu, ale když totéž uděláte vy, pak je oheň na střeše? Flirtuje s kolegyněmi, ale vy si domů nesmíte donést ani bonboniéru od kamaráda k narozeninám? Pak jde o jasné signály, že tady to s žádnou romantikou vůbec nevypadá dobře.

Fotografie: Unsplash

Je rozzlobený, když odmítáte sex

I když vzájemné milování patří k důležitým bodům utužování vztahu, rozhodně by nemělo být povinností. Musí na něj mít totiž „chuť“ obě strany. A pokud tomu tak není, musí být tato výhrada druhou stranou respektována. Takže pokud si vaše odmítnutí (a je úplně jedno, z jakých důvodů) vykládá negativně, a dává vám to takříkajíc sežrat ještě několik dalších dní, má vás jen na sex a o nic hlubšího mu nejde.

Nerad dává z ruky svůj telefon

Poslední varovný signál se tak trochu týká moderních technologií. Lidé, kteří něco skrývají, si dávají zatraceně dobrý pozor na to, kde mají svůj telefon, a kdo k němu má přístup. I váš pouhý dotek (kdy jim telefon chcete například podat ze stolu) se tak setká s absolutně neadekvátní reakcí. Půjčit si od nich mobil třeba kvůli nalezení něčeho na internetu? Nemožné. A rozhodně to nesvědčí o jejich důvěryhodnosti.

Zdroj: VeryWellMind